VIDEO: Už se moc těším na ligu, hlásí z Rakouska Jambor

VIDEO: Už se moc těším na ligu, hlásí z Rakouska Jambor

U n t e r p r e m s t ä t t e n – Na novou sezónu se v Rakousku chystá i devatenáctiletý záložník David Jambor. Jak uplynulý týden hodnotí a co očekává od blížícího se startu ligy?

Je krátce před páteční večeří, Zbrojováci mají za sebou neplánované volné odpoledne. A s ohledem na hodně náročný program přišlo vhod. „Souhlasím, bylo to celkem náročné a všichni jsme nějakým způsobem unavení. Dnešní odpolední volno všem udělalo dobře, byli jsme u vody, bylo hezky, vyšlo to pěkně a prospělo to všem. Bylo to dobře naplánované,“ lebedil si Jambor.

Loňská sezóna byla pro něj hodně turbulentní. Podzim strávil na vydařeném hostování ve Vyškově, v jeho závěru se ovšem zranil a část jara byl mimo hru. Nakonec naskočil do šesti duelů ve druhé lize a do paměti fanoušků se zapsal i aktivní účastí na postupových oslavách po utkání s Třincem. „Všeobecně se ví, že jsem malinko šoumen,“ směje se. „Vzhledem k tomu, že jsem odmalička ve Zbrojovce, tam po postupu byly velké emoce, tím pádem jsem si to vzal na starost. Osobně jsem si to moc užil, s fanoušky to bylo výborné. Hezký zážitek a určitě to vidím jako top moment sezóny.“

Nyní mládežnický reprezentant poctivě maká na tom, aby si vydobyl místo v sestavě. „Musím to zaklepat, koleno funguje. Postoupili jsme do ligy, takže je jasné, že konkurence tu je. Je to dobře pro nás všechny, každého to posouvá. Snažím se makat a dostat se zase do kádru.“

Na soustředění obývá David pokoj s Lukášem Rogožanem. „Jsme si blízko věkově, známe se dlouho přes bráchu, se kterým Rogy hrál. Celkem jsme si sedli, na pokoji je dobrá atmosféra,“ prozrazuje. A jak tráví volný čas? „Sleduju zajímavé pořady nebo filmy, odpočívám. A občas se rád dívám i na videa ze starších fotbalových zápasů, to mě nepřestalo bavit,“ odkazuje na jeden ze starších rozhovorů.

Týdenní soustředění vrcholí sobotním duelem se Sturmem Graz, pak už se pomalu na obzoru začne rýsovat liga. „Na zápas se těším, stejně jako všichni. Doufám, že ho zvládneme. A liga? Tam je to jasné, těším se moc, mám za sebou jen pár zápasů v předminulé sezóně. Doufám, že na tom budeme dobře, bude chodit hodně lidí a pobavíme je dobrým fotbalem,“ uzavřel Jumbo.

další články

SOUHRN: Ševčík se Součkem pomohli jednadvacítce na EURO
A-tým
30.09.2022 | Martin Lísal. FOTO: fotbal.cz

SOUHRN: Ševčík se Součkem pomohli jednadvacítce na...

B r n o - Reprezentační pauza je u konce, o víkendu už se budou opět hrát ligové soutěže. V krátkém...
PREVIEW: Devátým soupeřem je Jablonec!
A-tým
30.09.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: Devátým soupeřem je Jablonec!

B r n o - Čtvrtý letošní výjezd přivede Zbrojovku poprvé na území Čech, na Střelnici změří síly s...
VIDEO: Ohlédnutí za turnajem Partner Cup 2022!
Ostatní
30.09.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Ohlédnutí za turnajem Partner Cup 2022!

B r n o - Po nucené pauze se na brněnský trávník vrátil tradiční turnaj partnerů a přátel Zbrojovky...