Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec

Ve volnu se věnuju hlavně rodině, hlásí dvojnásobný otec Moravec

B r n o – V nucené pauze hráči Zbrojovky intenzivně trénují, na zápasy si ovšem musejí počkat. V opětovný start FORTUNA:LIGY věří i Jan Moravec. Ten volné chvilky věnuje hlavně rodině, která se nedávno rozrostla o čtvrtého člena.

„Program máme poměrně pravidelně a pevně daný. Od pondělí do pátku trénujeme, je to celkem náročné. Tréninky jsou intenzivní, běhavé i herní. Víkendy pak jsou volné, což je hlavní rozdíl proti tomu, na co jsme všichni zvyklí. Já se věnuju hlavně rodině, převážně jsme doma nebo jdeme někam do přírody, naposledy jsme třeba pouštěli draka,“ popisuje nejzkušenější hráč Zbrojovky.

Na nějakou nudu si tedy nemůže stěžovat, je totiž poměrně čerstvě dvojnásobným tatínkem. „Narodila se nám před měsícem dcera Lillien, porod jsem naštěstí po zdravotních problémech stihl. Teď toho oba s manželkou máme poměrně dost. Starší dcera už má tři roky, to už je velká slečna. Jak dojedu z tréninku domů, je pořád co dělat. Nuda tedy nehrozí, dvě děti jsou tak akorát,“ usmívá se Moravec. „Na nějakou oslavu ale zatím nebyl moc prostor, sešli jsme se jen v rodinném kruhu a dali si po panáčku.“

Pozitivní emoce se v této době hodí, protože celková situace už tak příznivá není, a to ani pro fotbal. „Nějakým způsobem to všichni sledujeme, někdo víc, někdo míň. Asi každý už je z toho psychicky unavený, změny jsou hodně časté. Věřil jsem, že bychom mohli už brzy začít hrát, je ale otázkou, co teď přinese situace s výměnou ministra zdravotnictví,“ přemítá Moravec. „Pořád doufám, že začneme co nejdřív. Už konec minulé sezóny v Karviné byl na psychiku hodně náročný, situace se pořád měnila, teď se to opakuje.“

Moravec v dosavadním průběhu utkání zasáhl do tří duelů ze šesti, hrál i v poháru proti Jihlavě. „Po dvou kolech jsem byl nějakou dobu mimo, naskakovalo se mi do toho pak trochu hůř. Teď už je to dobré. Osobně mám rád, když se trénuje hodně, cítím se pak líp,“ prozrazuje. „Skoro všechno v Brně je zatím super, jen kdybychom měli víc bodů. Dýchalo by se nám mnohem lépe, takhle to samozřejmě není snadné, jsme poslední a nemůžeme s tím nic udělat, nehrajeme. Třeba nám pauza pomůže,“ doufá třiatřicetiletý záložník či obránce.

další články

SOUHRN: Zbrojováci na hostování
A-tým
24.02.2021 | Martin Lísal

SOUHRN: Zbrojováci na hostování

B r n o - Zatímco Zbrojovka o víkendu válčila o ligové body na Hané, v akci se ocitli i hráči,...
Sběratelské kartičky FORTUNA:LIGY jsou k dostání i v našem Fanshopu!
Ostatní
23.02.2021 | Klub

Sběratelské kartičky FORTUNA:LIGY jsou k dostání i v...

Propadli jste někdy v minulosti sběratelské vášni a chyběly vám na trhu kartičky hráčů...
Kapitán Dreksa: Tým má srdce a věřím, že to ještě potvrdí
A-tým
22.02.2021 | Martin Lísal

Kapitán Dreksa: Tým má srdce a věřím, že to ještě...

B r n o - Kapitán Pavel Dreksa byl po hořkém závěru utkání v Olomouci hodně zklamaný - bod byl...