Věřím, že nám to bude šlapat, říká Roman Potočný

Věřím, že nám to bude šlapat, říká Roman Potočný

P o d b r e z o v á – Zbrojovka podlehla ve čtvrtém přípravném utkání na hřišti Podbrezové 2:5, přičemž obě branky vstřelil v první půli Roman Potočný. Nejprve se trefil přesnou ranou z přímého kopu, potom ze hry z ještě větší vzdálenosti.

„Dvakrát jsem se do sítě takhle z dálky trefil snad jen jednou, proti Spartě. Tehdy ale rozhodčí jeden gól neuznal, takže v sobotu to bylo poprvé,“ pousmál se Potočný.

Že umí vypálit z dálky pořádně tvrdý projektil, to není překvapení. V minulé sezóně například po jedné jeho pumelici skóroval Adam Kronus. „U druhého gólu jsem měl trochu více času, takže jsem se podíval, kde jsou obránci. Byli daleko a řekl jsem si, že to zkusím. Povedlo se.“

V tu dobu Zbrojovka vedla 2:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by zápas neměla zvládnout. Soupeř ale ve druhé půli čtyřmi góly otočil skóre. „První poločas byl z naší strany výborný, až na tu první minutu. Ale rychle jsme se vzpamatovali. Do druhé půle proti nám přišla čerstvá jedenáctka, nám trochu došly síly. Ale je lepší se z prohry poučit teď, než aby to přišlo pak v sezóně,“ řekl Potočný.

Třiatřicetiletý útočník se svými spoluhráči stále vstřebává změny v herním stylu. „Hrajeme trochu jinak, jiný systém. Učíme se v tom pracovat, dost věcí je pro nás nových. Ale věřím, že nám to bude šlapat. Za dva týdny začíná liga, už se samozřejmě všichni těšíme na mistráky a věříme, že to bude výrazně lepší, než poslední rok,“ přeje si Roman.

další články

Na závěr přípravy prohra v Púchově
A-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Na závěr přípravy prohra v Púchově

P ú c h o v - Poslední přípravné utkání fotbalistům Zbrojovky nevyšlo. V Púchově prohrávali už po...
Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína
B-tým
13.07.2024 | Martin Lísal

Béčko na úvod přípravy porazilo rezervu Zlína

V r š a v a - Fotbalisté brněnského "béčka" vstoupili do letní přípravy vítězně. Na hřišti rezervy...
PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov
A-tým
12.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Posledním soupeřem v přípravě je Púchov

B r n o – V sobotu sehrají Zbrojováci závěrečný přípravný zápas před startem nové sezóny. V sobotu...