Zbrojováci zakončí letošní sezónu na hřišti Sparty

Zbrojováci zakončí letošní sezónu na hřišti Sparty

B r n o - Zbrojováci mají před sebou poslední zápas letošní sezóny. V sobotu 29. května se představí na hřišti druhé Sparty. Hraje se od 17 hodin, duel přenáší kanál O2 Sport.

Oba soupeři už na svém osudu nemohou nic zásadního změnit. Sparta má jistou druhou příčku, Zbrojovka už nemůže opustit sestupové pozice. Poslední kolo rozhodne tedy pouze o tom, zda skončí na šestnácté či na sedmnácté pozici.

"Utkání proti Spartě jsou ale motivací samy o sobě. V zápasech s týmy silné trojky se hráči mohou ukázat, mohou zaujmout. Snažíme se nachystat tým co nejlépe, protože jak už jsem říkal minule, v každém utkání o něco jde. Samozřejmě dobře víme, že to nebude snadný zápas, protože domácí pod novým trenérem ještě doma neztratili body," řekl před cestou na Letnou kouč Dostálek.

Pro závěr sezóny nemohou trenéři počítat s gólmanem Berkovcem, který po zranění teprve začíná s tréninkem a na utkání nebude nachystaný. Svalové problémy pak nepustí do hry Bariše, Fouska a Texla. "Pokud do toho ještě nepromluví testy na covid, bude osmnáctičlenná nominace na utkání s největší pravděpodobností shodná s tou minulou," doplnil Dostálek.

Jeho svěřence čeká po utkání krátká dovolená. "Hráči budou mít první týden volno, od druhého týdne pak najedou na individuální program, aby byli na startu přípravy nachystaní." Zpět na stadionu se Brňané sejdou 21. června.

Ve vzájemných duelech má jasně navrch Sparta, Zbrojovka dokázala na jejím hřišti bodovat jen třikrát. Jeden z těchto zápisů se Brňanům povedl v posledním utkání na stadionu Sparty - v březnu 2018 zde remizovali 1:1.Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 49 zápasů (9 – 7 – 33), skóre 40:106

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: David Lafata, Horst Siegl (9 branek).

Prošli oběma kluby: Ladislav Krejčí, Adam Hložek (mládež) - Rudolf Reiter, Libor Došek (vedoucí mužstva).

Poslední vzájemný zápas: 22.8.2020, Zbrojovka - Sparta 1:4. Branky: Štepanovský - Dočkal 2, Vindheim, Juliš.

další články

Zbrojovka dnes zahájila letní přípravu
A-tým
21.06.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka dnes zahájila letní přípravu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky dnes zahájili přípravu na novou sezónu. Zatím bez Pavla Zavadila,...
Zbrojovka vytvořila roli pro Pavla Zavadila!
A-tým
18.06.2021 | Martin Lísal

Zbrojovka vytvořila roli pro Pavla Zavadila!

B r n o - Pavel Zavadil se stává součástí Zbrojovky! Zkušený záložník přichází do Brna s konkrétním...
Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni
A-tým
18.06.2021 | Martin Lísal

Ondřej Pachlopník bude hostovat v Plzni

B r n o – Ondřej Pachlopník odchází na roční hostování s opcí do Viktorie Plzeň. Součástí hostování...