Zbrojovku čeká divácky atraktivní výjezd do Prostějova!

Zbrojovku čeká divácky atraktivní výjezd do Prostějova!

B r n o - Před Zbrojovkou je šestý letošní zápas - atraktivní regionální derby na hřišti Prostějova! Hraje se v sobotu 25. srpna od 10:15, duel přenášejí kamery České televize.

Právě proto se hraje v tento (pro Prostějov netradiční) termín. Vzdálenost obou měst je nicméně taková, že hromadná doprava nabízí řadu variant, jak se do Prostějova dostat. Utkání se hraje na stadionu Za Místním nádražím (mapa zde). Vstupné je 70 korun (ženy a důchodci 40 korun, mládež do 15 let zdarma). Vstup do sektoru hostů je výhradně z ulice Edvarda Valenty a spolu s pokladnou bude otevřen hodinu před výkopem. Pořadatelé si vyhrazují právo nepovolit pronášení vlajek na tyčích.

Prostějov nasbíral v úvodu sezóny šest bodů, tedy o bod méně než Zbrojovka. Ročník zahájili Hanáci remízou s Vlašimí, poté vyhráli v Třinci, znovu remizovali se Žižkovem a prohráli v Českýcb Budějovicích. Třetí nerozhodný výsledek doma si připsali proti Hradci Králové - bod proti jednomu z favoritů soutěže měl svou cenu, stál ovšem 1. SK dva zraněné hráče, Janíčka a Biolka. Otazníků v sestavě bude před víkendem více, mimo hru byl v minulých utkáních kanonýr Kroupa a svůj první start vyhlíží také Jan Polák, o obou bude ještě řeč. Jistotou by měl být návrat Jana Koudelky, který v uplynulých dnech pomáhal reprezentaci v malé kopané dobýt titul mistrů Evropy a ještě ve finále se dvakrát zapsal mezi střelce.

Z výše uvedeného je zvejné, ž Prostějovští nehodlají opakovat nepovedenou anabázi z předminulé sezóny, kdy skončili jako nováček poslední (jako hostující hráč zde tehdy sbíral cenné zkušenosti gólman Pavel Halouska). "Prostějov jsme několikrát viděli hrát a víme, že nás čeká silový, agresivní soupeř. V jeho kádru jsou hráči, kteří působili v Brně a budou mít zvýšenou motivaci. Věřím ale, že máme kvalitu na to, abychom se dokázali s agresivitou a bojovností vyrovnat a přidat navrch fotbalovost," řekl před utkáním trenér Pivarník.

Z hráčů "Eskáčka" prošli Zbrojovkou čtyři borci - kromě zmíněných Poláka a Kroupy ještě Martin Sus a Aleš Schuster. Tři z těchto hráčů shodou okolností Pivarník trénoval. "Aldu Schustera ještě jako mladíka, který šel z Brna na hostování do HFK," vzpomíná Pivarník. "Znám také trenéra, s Oldou Machalou jsem hrával, bydleli jsme spolu na soustředěních. Nějaké hecování ale neprobíhá," pousmál se kouč.

Recept, s jakým by Zbrojovka mohla uspět, už nastínil v jednom z předchozích odstavců. "Hráčům neustále vštěpujeme, že bojovnost je absolutní základ a až k tomu můžeme přidávat fotbalovost. Chceme být silní na míči, když jej máme, ale pak tu jsou nezbytné věci, které je potřeba dělat, když míč nemáme. Musíme dobře dostupovat, zvládat souboje, být běžecky silní. Věřím, že navážeme na utkání s Českými Budějovicemi a povede se nám tohle všechno skloubit," uzavřel Pivarník.

další články

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!
A-tým
28.10.2021 | Martin Lísal

PREVIEW: Sedmým domácím soupeřem je Vlašim!

B r n o - Už jen čtyři zápasy zbývají odehrát z podzimního jízdního řádu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY....
Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k další výhře
Ostatní
27.10.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci na hostování - dvougólový Moučka pomohl k...

B r n o - Z řad hráčů Zbrojovky na hostování se během uplynulého víkendu zapsal do statistik...
VIDEO: Sestřih utkání v Třinci
A-tým
26.10.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Třinci

B r n o - Ve 12. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zvítězila Zbrojovka na hřišti Třince 1:0, když jediný...