Zbrojovka pod Ještědem na body nedosáhla

Zbrojovka pod Ještědem na body nedosáhla

Brno v Liberci rozhodně nehrálo druhé housle. V mnohých pasážích zápasu dokonce domácí přehrávalo, avšak bodové ambice potopil chybou gólman Hladký. Vyrovnání nepřinesla už ani zvýšená aktivita Zbrojovky v závěru utkání.

Liberec, který po zimním výprodeji kádru již stihl na jaře opustit Evropskou ligu, byl dalším nepříjemným soupeřem, hostícím na svém hřišti hráče Brna. Tým z Podještědu chtěl proti Zbrojovce zlomit nepříznivou domácí bilanci v rámci Gambrinus ligy, když v posledních čtyřech zápasech na stadionu U Nisy nedokázal naplno bodovat ani jednou. Brňané však do zápasu naskočili povzbuzeni domácí výhrou v důležitém utkání proti Příbrami.

Ještě před úvodním hvizdem připravili domácí malý slavností ceremoniál, během kterého byl věcně obdarován bývalý hráč Slovanu Pavel Košťál, dnes od první minuty na hřišti hájící barvy Zbrojovky.

Po z obou stran opatrném začátku to byli domácí, kdo zahrozil poprvé. Zbrojovka často drobnými fauly kouskovala hru a Liberec ze standardní situace zahrozil. Na Jarolímův centr si naskočil Šural, jeho pokus však postrádal přesnost. Po bojácném úvodu se i brněnští hráči začali osmělovat. Nejprve vyděsil Hrošša nebezpečnou ranou zpoza vápna Šisler, poté se v dobré šanci po centru Skaláka vyskytl Markovič. Hroššo byl ale znova připraven. Na druhé straně musel Hladký zasahovat po jedovce Rybalky, který jediným gólem rozhodl poslední měření sil těchto celků na podzim loňského roku.

Po rozháraných dvaceti minutách se začal na severu Čech hrát fotbal, který diváky musel bavit. Pět minut před přestávkou si míč ideálně na střelu nachystal Jan Šisler a jeho překrásný pokus minul jen o centimetry šibenici liberecké brány. Tato velká šance Brna uzavřela dějství první půle.

Ta druhá začala zvýšenou aktivitou Liberce. Do dobré šance se tlačil Frýdek, o minutu později pak na míč před prázdnou bránou nedosáhl Luckassen. Zbrojovce se při tlaku Slovanu otevíral prostor pro brejky, ve kterých si liboval především Jiří Skalák. Ten poslal v krátkém časovém rozmezí do libereckého vápna dva nebezpečné míče, hosté si však i přes potíže poradili. Po sraženém centru se do zakončení dostal i Petr Buchta, obtěžován bránícím hráčem ale poslal míč až na Ještěd.

Když to vypadalo, že tlak Liberce opadá, vybrala si slabou chvilku tradiční opora Zbrojovky, gólman Václav Hladký. Vyběhnuvší na nákop přes celé hřiště zcela minul míč a dobíhající Luckassen dostal úvodní branku utkání na zlatém podnose. Hráči Zbrojovky stále měli třicet minut na reakci.

Václav Kotal reagoval na vývoj utkání hned dvojím střídáním a Brno skutečně přidalo na obrátkách. Rány Šislera a Skaláka ale mezi tři tyče nemířily. Sympaticky hrající Brno svíralo Liberec na jeho polovině, šance však nepřicházely. Když už se ke střele dostal Pavel Zavadil, trefil jen bránícího protihráče.

Zbrojovka odehrála dobrý zápas, na severu Čech sahala po bodech, jediný okamžik však rozhodl o tom, že i druhý venkovní zápas v letošním roce skončil porážkou. Důležitý zápas s Baníkem Ostrava čeká Zbrojovku příští neděli.

Ohlasy trenérů

Václav Kotal: Abychom mohli sahat po bodech, musíme v příštích utkáních vstřelit branku. Chyba Hladkého? To se stát může. Měli jsme především vyhodnotit lépe některé situace směrem dopředu.

Jaroslav Šilhavý: Brno ukázalo, že má svou kvalitu. Výhra byla hodně vydřená, na naší hře jsou pořád znát zimní změny. Musím pochválit obranu, že v závěru Brno nepustila do šancí. Věřím, že v následujících týdnech půjde naše hra kvalitou nahoru.

Děkuju klukům, že se mě zastali, proti Baníku to vrátím, řekl po své chybě brankář Zbrojovky
08.03.2014 | Jan Hrabálek

Děkuju klukům, že se mě zastali, proti Baníku to...

Před týdnem byl fotbalovým hrdinou Brna, když vychytal Zbrojovce tři důležité body proti Příbrami....
Po první jarní výhře bude brněnské fotbalisty hostit Liberec
05.03.2014 | Lucie Hromádková

Po první jarní výhře bude brněnské fotbalisty hostit...

B R N O - Trvalo to pouhá dvě kola, než Zbrojovka dokázala vytěžit z ligového utkání první tři...