Na úvod v Turecku gól nepadl. Zbrojovka - Voždovac 0:0

Na úvod v Turecku gól nepadl. Zbrojovka - Voždovac 0:0

L a r a - Zbrojovka má za sebou úvodní herní test na soustředění v Turecku. V utkání s devátým celkem srbské ligy FK Voždovac Brňané tak poprvé v přípravě udrželi čisté konto, sami ovšem také vyšli střelecky naprázdno.

Trenér Kotal nasadil do utkání mladíky Přichystala s Weberem či navrátilce Hyčku. Ten odehrál celý zápas na pravém kraji obrany.

Voždovac v bílých dresech získal v úvodu dva rohové kopy, do šancí se ale dostával jen sporadicky, což se týkalo také Zbrojovky. Zajímavě vypadal Zavadilův přímý kop, po němž se natahoval Petr Buchta. Hru jinak svírala řada nepřesností, nad výkony ostatních čněl v první půli zejména agilní Mašović.

Zahrozil dvakrát po půlhodině hry - nejprve pálil mimo, poté obešel gólmana Melichárka a zakončení z úhlu zastavil vracející se Radek Buchta. I díky tomu byl stav po půli bezbrankový.

Do druhého dějství poslal kouč Kotal místo Přichystal Vávru, ten se zhruba po deseti minutách dostal ke střele, míč ovšem neprošel přes hradbu těl na hranici vápna.

Čas pozvolna plynul, Zbrojovka si nejlepší pasáže schovala na posledních deset minut. Ještě předtím nejprve hrozil soupeř, po zaváhání obrany se do šance dral Marinković, Melichárek ve spolupráci s Petrem Buchtou ale změnu skóre nepřipustili.

V největší šanci Zbrojovky se poté ocitl střídající Chrien, který zakončoval rychlý útok kličkou a tvrdou střelou. Popović jeho projektil ovšem vyrazil. Chvilku poté posunul Keresteš míč na Škodu, jehož přízemní centr měl solidní potenciál. Ze čtveřice hráčů v červeném na míč ovšem nedosáhl nikdo, první herní test v Turecku tak dospěl k bezbrankové remíze.

Sestřih utkání na Zbrojovka TV

Zbrojovku čeká první zápas v Turecku, narazí na srbský Voždovac
30.01.2016 | Martin Lísal

Zbrojovku čeká první zápas v Turecku, narazí na srbský...

B r n o - I dnes nás v Turecku čeká pestrý program. Trénink, časný oběd - a ve dvě hodiny odjezd na...
Trenér Kotal hodnotí bezgólovou remízou s Voždovacem
30.01.2016 | Martin Lísal

Trenér Kotal hodnotí bezgólovou remízou s Voždovacem

A n t a l y a - Zbrojovka odehrála první ze čtyř zápasů na soustředění v Turecku, se srbským...

Fotogalerie

Všechny fotografie