I druhý zápas přípravy vítězně, Zbrojovka zdolala Jihlavu

I druhý zápas přípravy vítězně, Zbrojovka zdolala Jihlavu

První zápas letní přípravy hráči Flinty výsledkově zvládli. Brzké vedení Řezníčka sice v 71. minutě Batioja smazal, už za šedesát vteřin ale Zbrojovka znovu vedla - Brigantovu nahrávku zužitkoval Vávra.

Zbrojovka nasadila do utkání většinu letošních posil - v první půli se na hřišti objevili Kijanskas, Litsingi a Štohanzl, ve druhé Rybička. Chyběl pouze lehce zraněný Polák, drobné problémy do hry nepustily také Jovanoviće.

V úvodu utkání měla první zajímavější možnost Jihlava, přímý kop ovšem domácí v branku nepřetavili. Naopak Zbrojovce úvodní úder vyšel dokonale. Štohanzl našel povedeným centrem Jakuba Řezníčka a ten situaci vyřešil elegantně - obloučkem poslal míč do sítě.

V další možnosti se po Litsingiho příhře ocitl Hyčka, prudký pokus skončil jen rohovým kopem, po němž pálil z voleje Frelih. Po dalším Štohanzlově centru hlavičkoval Škoda, Hanuš byl ovšem připraven. Ofenzivní rejdy domácích často hatil praporek pomezního, v samém závěru poločasu nechal Krejčí dalekonosnou ranou vyniknout Melichárka. Ten zneškodnil i nebezpečný Vaculíkův průnik, zakončený ovšem nepříliš povedenou střelou.

Do druhé půle oba týmy prostřídaly, což opticky více pomohlo Jihlavě. Ikaunieks v největší šanci mířil vedle, hrozit ovšem dokázala i Zbrojovka. Kučerův pokus se stočil mimo tyče, Vávra pálil jen do připraveného Rakovana. Velmi blízko vyrovnání měl Štěpánek, po jehož pokusu ve stylu Geoffa Hursta z roku 1966 se míč odrazil těsně před brankovou čáru.

V 70. minutě se již ovšem domácí radovali, po závaru ve vápně napřáhl za šestnáctkou osamocený Batioja a krásnou ranou vyrovnal. Jenže radost Vysočiny netrvala dlouho - po levém křídle pláchl Brigant, jeho centr napálil směrem na bránu Stanislav Vávra a míč si našel cestu za brankovou čáru.

Ve zbylých minutách měla více ze hry Jihlava, v největší šanci ale Batioju vychytal Veselý. Když pak Štrombachovu prudkou ránu vyrazil Rakovan a následná dorážka nemohla platit pro ofsajd, skončil duel těsnou výhrou Zbrojovky.

Trenér Habanec hodnotí utkání v Jihlavě
07.07.2016 | Martin Lísal

Trenér Habanec hodnotí utkání v Jihlavě

J i h l a v a - Zbrojováci zvládli také druhý letní přípravný zápas. Na hřišti Jihlavy byli dvakrát...
K dalšímu přípravnému utkání míří Zbrojovka do Jihlavy
05.07.2016 | Martin Lísal

K dalšímu přípravnému utkání míří Zbrojovka do Jihlavy

B r n o – Na Zbrojovku čekají v týdnu po návratu ze soustředění dva přípravné zápasy. V tom prvním...

Fotogalerie

Všechny fotografie