VIDEO: Zbrojovka zvítězila i v Nitře!

VIDEO: Zbrojovka zvítězila i v Nitře!

N i t r a - Fotbalisté Zbrojovky vyzráli v zimní přípravě podruhé na Slovenskou Nitru, tentokrát na jejím hřišti. Pod výhrou 2:1 se podepsali Jakub Přichystal a střídající Robert Bartolomeu, Brňané tak uspěli v sedmém z osmi zimních zápasů.

Trenér Šustr postrádal pro utkání několik hráčů, na pozici stopera pak zkoušel Jana Sedláka, který nastoupil ve dvojici s Kryštůfkem. Oba ale v první půli spíše sledovali, jak jejich kolegové vpředu zatápějí obraně soupeře.

Brňané se totiž do soupeře zakousli, šance střídala šanci. Hned ta první vážnější navíc skončila gólem. Vintrovi nejprve centr z levé strany nevyšel, následný Eismannův pokus už ale dolétl na hlavu Štepanovského, ten míč vrátil na Jakuba Přichystala a jeho hlavička už byla gólová.

V 11. minutě mohlo být ještě veseleji. Bariš vybojoval míč a předložil jej Vintrovi. Jeho pokus gólman Šípoš vyrazil, Bariš dorážel, tečovaný míč ovšem skončil těsně vedle brány.

A přicházely další šance. Brňané hráli s lehkostí, soupeři příliš nepůjčovali balón a zaměstnávali gólmana. Po nakrátko rozehraném rohu centroval do vápna Eismann, Magera míč líznul a Šípoš měl co dělat, aby jej zastavil před brankovou čarou. Tentýž hráč pálil ve 39. minutě tvrdě po příhře z levé strany, Šípoš míč vyrazil robinzonádou.

Domácí, pro které se jednalo o generálku na ligu, hrozili až po pauze. V 50. minutě se před Halouskou jako blesk z čistého nebe zjevil Vestenický, hlavou ovšem minul. Bylo to nicméně první varování a za dalších patnáct minut už tentýž hráč dokázal vyrovnat. Naběhl si na dlouhý Chovancův balón z hloubi vlastní poloviny a prostřelil Halousku. Ten mimochodem inkasoval gól po 360 minutách hry - posledním hráčem, který jej překonal, byl v lednu ještě v Tipsport lize shodou okolností opět Vestenický.

Dvanáct minut před koncem si ovšem Brňané po spolupráci střídajících hráčů vzali vedení zpět - krátce poté, co Halouska vyrazil nepříjemnou ránu Bílovského, se usadili kolem vápna. Šumbera, který nastoupil tentokrát na levém kraji obrany, zachytil odkop protihráče a poslal dobrý centr do šestnáctky. Míč si našel Robert Bartolomeu a nadvakrát jej dostal do sítě. Trefil se potřetí v řadě a jak se nakonec ukázalo, šlo o gól vítězný.

Hodně vzruchu měli vzápětí na svědomí Škoda a Bartolomeu, Pindroch ovšem nekapituloval. Na druhé straně pálil v nastavení z přímého kopu Machovec, Halouska míč vyrazil nad bránu a to už bylo pro dnešek vše. Brňané tak zvítězili v Nitře 2:1 a z výhry se radovali letos posedmé.

Sukup před odvetou: Věřím v sílu týmu
A-tým
01.06.2019 | Martin Lísal

Sukup před odvetou: Věřím v sílu týmu

B r n o - Ondřej Sukup byl na jaře jednou z opor základní sestavy. Chyběl jen ve dvou zápasech -...
Trenér Šustr po utkání v Nitře
09.02.2019 | Martin Lísal

Trenér Šustr po utkání v Nitře

N i t r a - Zbrojovce se v zimní přípravě výsledkově daří, což se potvrdilo i na hřišti Nitry. Zde...
VIDEO: Zbrojovka se představí v Nitře, sledujte živě na Zbrojovka TV!
08.02.2019 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojovka se představí v Nitře, sledujte živě...

B r n o - Ještě tři zimní testy mají před sebou fotbalisté Zbrojovky. V tom nejbližším se v sobotu...