Zbrojovka si body z Hradce po porážce 0:2 neodvezla

Zbrojovka si body z Hradce po porážce 0:2 neodvezla

V utkání s Hradcem Králové o vítězi rozhodovala hlavně gólová potence, domácí na rozdíl od Zbrojovky své šance proměnili a radují se z prvního ligového vítězství.

Lodivod Zbrojovky Čuhel avizoval, že Brněnští pojedou do Hradce víc než jenom bránit, a skutečně se tak stalo. Po drobné šanci Hochmeistera se totiž do první vyložené příležitosti dostali právě hostující hráči. Švancara před šestnáctkou doslova vykoupal Šislera, nabídl na zlatém podnose Lutonskému, ten nechal ale pouze vyniknout domácího Koubka.

A Brno zlobilo dál. Ztrátu Hradce ve se po dlouhém míči Glasera snažil okamžitě potrestat na hrotu hrající Mezlík, bránu však netrefil.

Bohužel pro Zbrojovku se však domácím podařilo naplnit otravnou frázi "nedáš - dostaneš". K míči, okamžitě po standartní situaci vrácenému na hranici ofsajdu, se totiž dostal Dvořák, našel před bránou úplně volného Uškoviče a Petr poprvé kapituloval.

Hradec, hladový po prvním vítěztví, po vstřelené brance do útlumu neupadl a o deset minut později znovu trestal. Nějakých pětadvacet metrů před bránou převzal přihrávku Jan Šisler, a svou dělovku umístil přesně k tyči.

Hradec zdobila hlavně efektivita v zakončení, která Brnu chyběla i v další šanci Mezlíka. Ten se snažil akci ještě možná trochu zbytečně vyšperkovat a zakončení Suse už letělo na tribunu.

Ve druhém poločase hrál Hradec už jen údržbu svého brankového náskoku, až do šedesáté minuty jsme tak viděli jedinou šanci Dvořáka, kterou s problémy vytěsnil Petr. Ozvala se ale i Zbrojovka, z upracované možnosti Mezlíka se střídajícímu Přerovskému podařilo jen promáchnout, Mezlíkovo opětovné zakončení už bylo mnohem nebezpečnější, Koubek musel na zem.

Zbrojovka vrhnula všechny síly do útoku, a další šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Přerovský po chytrém potažení skoro až na brankové čáře vracel míč na malé vápno, Pernica svůj střelný prach ale tentokráte nechal doma a míč poslal nad břevno.

V dobré příležitosti se ocitl i Švancara, po obtočení kolem Jánošíka mu na poslední chvíli míč upálil Fukal.

Radek Petr nebyl v přílišné permanenci, přesto jednu tutovku hasit musel. V pětaosmdesáté minutě s Uškovič na vápně dostal před Falla, postoupil až na malé vápno, brněnský gólman ale fantastickým reflexivním zákrokem Brno podržel

A když ani Švancarova šance z poslední minuty nastavení brankou neskončila, tři body zůstaly v Hradci.

Video (ČT):

Ohlasy trenérů

Jiří Plíšek (Hradec Králové): "Přáli jsme si zlomit naše remízové prokletí. Věděli jsme že s ohledem na naše sebevědomí i vývoj v tabulce je tento zápas nesmírně důležitý. Vážím si toho, že vítězství můžu věnovat lidem v klubu, kteří nás neustále podporují. Zápas jsme odehráli slušně, hráli jsme aktivně, v druhé půli nás Brno v určité pasáži zmáčklo, musím vyzdvihnout brankáře Koubka. Vítězství si hrozně vážíme"

Petr Čuhel (Brno): "S výsledkem ani s hrou nemůžeme být spokojeni, do utkání jsme vstoupili velmi špatně. Vytvořili jsme si sice dvě slušné brankové příležitosti, ty jsme však bohužel neproměnili. Hradec nás po většinu zápasu přehrával, tudíž je vítězství 2:0 z pohledu Hradce zasloužené"

Jakub Brabec je rád za šanci, premiéra mu ale výsledkově nevyšla
17.09.2012 | Martin Lísal

Jakub Brabec je rád za šanci, premiéra mu ale...

Obránce Jakub Brabec, o jehož hostování v Brně se rozhodlo v pátek, nastoupil už v neděli ke své...
Nesmíme jet do Hradce jen bránit, nabádá před dalším zápasem Čuhel
13.09.2012 | Martin Lísal

Nesmíme jet do Hradce jen bránit, nabádá před dalším...

Po reprezentační přestávce se opět rozbíhá program nejvyšší fotbalové soutěže. V rámci sedmého kola...
V neděli zajíždí Zbrojovka do Hradce Králové
13.09.2012 | Lucie Hromádková

V neděli zajíždí Zbrojovka do Hradce Králové

B R N O - Po reprezentační přestávce se opět rozbíhá kolotoč zápasů Gambrinus ligy. Po dvoutýdenní...