V Líšni nerozhodně

V Líšni nerozhodně

L Í Š E Ň - Přes šance na obou stranách padaly v brněnském městském souboji v Líšni branky až po změně stran. Tlak Zbrojovky dokázal přetavit v úvodní trefu Řezníček, Flintě se však nepodařilo vedení uhájit a o výsledné podobě skóre rozhodl dvanáct minut před koncem patičkou Tauš.

I když úvodní desetiminutovka na stadionu v Líšni patřila Zbrojovce, která zasypala vápno domácích centry, byl to nakonec Dominik Sváček, kdo si musel připsat první zákrok po umístěné střele Aldina. Proti hlavičce nehlídaného Čermáka hned o dvě minuty později by už byl brněnský brankář bezmocný, naštěstí pro Flintu však míč skončil několik centimetrů vedle tyče.

Hostující Brno zahrozilo až na konci druhé desetiminutovky, Alijagič však z ideální pozice bránu minul. O mnoho lépe si v zakončení ve 28. minutě nevedl ani Řezníček, ke kterému po rohu propadl míč na zadní tyč, což brněnského kanonýra jako by překvapilo a směrem na Vajnera vyslal nakonec jen nedůrazný pokus. První půle tak přinesla po dvou slibných příležitostech na každé straně, branku ovšem nikoliv.

Také druhé dějství zahájila Zbrojovka náporem. Líšeň nejprve přečkala horké chvíle po dalším brněnském rohu, o několik chvil později se pak zaskvěl Vajner poté, co se Řezníček obtočil kolem domácího stopera a pohotově zakončil. Gól v těchto okamžicích visel ve vzduchu a změna skóre na sebe skutečně nenechala dlouho čekat. Zbrojovce se dlouhým nákopem podařilo vyšachovat celou obranu domácích, k míči se znovu dostal Jakub Řezníček a tentokrát si již z vyložené pozice s domácím brankářem poradil!

Líšni se ve snaze o vyrovnání nedařilo dostat Zbrojovku pod tlak, domácí tak nastartovala až dalekonosná rána Aldina, kterou Sváček s problémy vyrazil nad břevno. Po následném rohu mohlo být vyrovnáno, proti hlavičce domácího kapitána Jeřábka ale znovu výtečně zasáhl pohotový Sváček.

Utkání dospělo do závěrečné dvacetiminutovky a zdálo se, že si Zbrojovka vcelku bez potíží kráčí pro tři body. V 73. minutě se navíc naskytla exkluzivní šance na zvýšení skóre Řezníčkovi, jeho kličku v samostatném nájezdu však Vajner vystihl a hostující útočník tak svou druhou branku nepřidal. Jakou váhu měl tento Vajnerův zákrok se ukázalo o pět minut později, kdy krásnou akci domácích zakončil patičkou za záda Sváčka domácí Martin Tauš a srovnal tak na 1:1.

V závěru se ještě oba celky snažily strhnout zápas na svou stranu, kromě několika zablokovaných střel ale závěrečná desetiminutovka rozhodující šanci nepřinesla a poprvé v historii vzájemných duelů mezi oběma soupeři se tak body dělí po remíze 1:1.

VIDEO: Trenér Kříž po utkání v Líšni
A-tým
11.05.2024 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Kříž po utkání v Líšni

B r n o – Zatímco domácí trenér Valachovič už má se soubojem brněnských týmů bohaté zkušenosti, pro...
VIDEO: Jakub Řezníček po utkání v Líšni
A-tým
11.05.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Jakub Řezníček po utkání v Líšni

B r n o – Kapitán Jakub Řezníček pomohl prvním jarním gólem k dnešní remíze na hřišti Líšně. Jeho...
PREVIEW: V sobotu do Líšně
A-tým
10.05.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: V sobotu do Líšně

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky v sobotu absolvují nejkratší výjezd sezóny, čeká je zápas na hřišti...

Fotogalerie

Všechny fotografie