Junioři vstoupili do finálové části prohrou v Olomouci

O l o m o u c - Junioři Zbrojovky nevstoupili do bojů ve finálové skupině šťastnou nohou. Na hřišti Sigmy Olomouc se jim nepovedlo střelecky prosadit a v samém závěru naopak inkasovali z kopačky Matoučka.

Junioři začali zápas aktivně a Reichl musel vytasit několik solidních zákroků, aby udržel bezbrankový stav. To se mu podařilo a po půli tak bylo jasné, že divočina z posledního vzájemného zápasu se opakovat nebude.

Ani po změně stran se obraz hry neměnil. Dopředu se tlačila spíše Zbrojovka, která do posledních vteřin bojovala o vítězství. A jak to tak ve fotbale někdy bývá, úder přišel na druhé straně. V nastavení se domácí utrhli do brejku, který zakončoval povedenou křížnou ranou Matoušek. 1:0 pro Sigmu.

Šanci na reparát budou mít Brňané v úterý 9. dubna, kdy hostí od 15 hodin pražskou Spartu. Hrát by se mělo na hlavním stadionu, vstupné je zdarma a zajištěno je občerstvení.

Trenér Dostálek: "Dnes jsme měli dobrý začátek a více příležitostí ke vstřelení branky, minimálně ve třech případech se mohlo skóre měnit. Olomouc v první půli zahrozila jednou, kdy míč skončil nad bránou. Po změně stran jsme hráli po větru, což nám spíše uškodilo, i tak jsme ale byli stále aktivní a toužili vstřelit vedoucí gól. Po jedné z našich útočných akcí ale předvedla Sigma rychlý přechod do útoku, zakončený křížnou střelou na zadní tyč. Zápas byl spíše remízový, s ohledem na terén a vítr hodně osubojový, měl náboj. Věřím, že na náš příští zápas dojde slušná návštěva, pro kluky je zápas se Spartou a navíc na hlavním stadionu takovou odměnou za sezónu."