Juniorka koncertovala v Plzni

P l z e ň - Junioři Zbrojovky slaví první finálovou výhru. Zejména díky čtyřgólovému koncertu ve druhé půli zvítězili v Plzni 5:1. Dvakrát se během tří minut prosadil Martin Zikl, jednou Robert Bartolomeu, Ondra Vintr a David Moučka.

Zbrojovka měla opět raketový vstup do utkání, už v 8. minutě se v rohu šestnáctky dostal k míči Ondřej Vintr a pohotovou ranou pod břevno otevřel skóre.

Aktivní Brňané měli poté další šance navýšit náskok, Vintr ale v dobré pozici přestřelil, po závaru v malém vápně se skóre také neměnilo a Novákovi jednou pomohla i tyč. A tak se dočkala naopak Plzeň. Tomáš Kepl nejprve v dobré pozici minul bránu, ve 40. minutě už ale hlavou uklidil do sítě centr z pravé strany hřiště a bylo srovnáno.

Druhé dějství už ovšem patřilo Brnu. Po pěti minutách hry byl faulován Robert Bartolomeu, sám si postavil míč na penaltový puntík a s trochou štěstí vrátil Brnu vedení. To navýšil v 60. minutě umístěnou ranou z hranice vápna David Moučka, krátce předtím nezakončil Selnar své sólo ideálně.

Další průběh hry rozkouskovala série střídání, definitivně jasno pak bylo v 78. minutě. Další pokutový kop proměnil nekompromisně Martin Zikl, o tři minuty později tentýž hráč po centru Dobrovodského hlavou přidal pátý gól (a svůj letošní šestnáctý), čímž dal výsledku konečnou podobu.

Brňané tak po prohře a remíze poprvé naplno bodovali a se čtyřmi body jsou aktuálně čtvrtí. V dalším utkání se v neděli představí na hřišti ostravského Baníku, který má zatím na kontě jeden bodík.