Juniorka si doma poradila s Karvinou, zvítězila 4:2

B r n o - Junioři zvládli poslední domácí zápas roku na jedničku. S Karvinou dvakrát prohrávali, pokaždé ale srovnal Dominik Kříž. Vzápětí pak Hykš s Holmanem rozhodli o důležité výhře a upevnění třetí příčky.

Stejně jako proti Sigmě, i tentokrát nastoupili Zbrojováci proti podstatně zkušenějšímu soupeři. Toho se ale nezalekli, první zajímavější možnost si vypracoval domácí Hykš. Ciupa ovšem zakročil včas.

Oba týmy se střídaly v aktivitě i šancích, první gól si ovšem připsali Karvinští. Po centru z levé strany si neomylně vedl Jan Suchan. Hned po pár minutách byl ale ve vápně faulován Dominik Kříž a sám nařízenou penaltu proměnil. 1:1.

V závěru půle se do dobré možnosti dostali ještě Mach a po něm Kroutil, který postupoval sám na Ciupu, skóre se ale neměnilo a první poločas skončil remízou 1:1.

Druhé dějství nabídlo festival šancí i branek. Nejprve Ciupa vychytal Jambora, aby vzápětí na druhé straně byl v podobné situaci úspěšnější Jan Suchan a Karviná znovu vedla. Opět to ale trvalo jen chvilku, po sedmi minutách se do palebné pozice po Jamborově přihrávce probil Dominik Kříž a srovnal na 2:2. Dva střelci, čtyři góly!

Pravidlo nedáš-dostaneš se potvrdilo i v obráceném gardu. Po šanci Karviné, kterou zneškodnil Mrázek, si ve vápně počínal důrazně Dominik Hykš a povedenou ranou po další Jamborově přihrávce rozjásal své spoluhráče i domácí fanoušky. Pojistku pak sedm minut před koncem přidal Filip Holman, když s ledovým klidem zvládl souboj s Ciupou. Autorem finální přihrávky byl produktivní Kříž.

Brňané si výhrou upevnili třetí příčku i pozici v elitní čtveřici, která zajišťuje postup do finále. Na podzim ještě sehrají zápas v Jihlavě, zbylých pět duelů je pak čeká na jaře.

Juniorce začíná další fáze soutěže, v 11 hodin hostí v TCM Karvinou
11.11.2018 | Martin Lísal

Juniorce začíná další fáze soutěže, v 11 hodin hostí v...

B r n o - Junioři mají před sebou posledních sedm zápasů základní části moravskoslezské skupiny. Ty...