Juniorka zdolala Duklu a poskočila na první příčku

B r n o - Junioři Zbrojovky hostili doma pražskou Duklu. Po prohrané první půli předvedli výtečný obrat a čtyřmi góly rozhodli o vysoké výhře. Tři body zároveň znamenají, že se Zbrojováci stali aktuálními lídry tabulky.

Juniorka zahájila aktivně a nepoložil ji ani brzký gól, který padl v 8. minutě z kopačky Douděry. V průběhu první půle se Brňané potýkali zejména s gólmanem Řepou. Když už jej Růsek s Weberem překonali, zaskočili na brankové čáře obránci a udrželi tak hostům vedení.

Brňané, kteří kromě zmíněného Webera nasadili i Vávru, Veselého či Buchtu, mocně hnali za vyrovnáním. Dukla ovšem nečekala se složenými zbraněmi, což předvedl na konci první půle Vopat. Z malého vápna ale v dobré pozici bránu minul.

Krátce po změně stran musel skvělý zákrok vytasit Veselý, když likvidoval Brabencův pokus. Udržel tak naději na brzké srovnání, kterou vzápětí proměnil v realitu Stanislav Vávra. Ten dostal na penaltě skvělý míč od Vintra a věděl, co s ním udělat.

Tentýž hráč chvilku poté ztroskotal na Řepovi, v 56. minutě už ale hostující gólman pohromě nezabránil. Antonín Růsek dostal výtečnou přihrávku za obranu, zasprintoval a vystřelil Zbrojovce vedení.

Navýšit náskok mohl vzápětí Vintr, po něm hlavičkoval těsně nad bránu Radek Buchta. V 73. minutě přinesl gólové plody rohový kop. Odvrácený míč napálil zpět na bránu Jiří Koláčný, výsledkem byla skvěle umístěná rána a třetí gól.

Čtvrtou ránu Dukle zasadil svou druhou trefou Stanislav Vávra, který šel prakticky z půlky hřiště sám na bránu a věděl si rady. Zbrojovka tak zvítězila 4:1 a posunula se na první příčku tabulky.