Řada šancí, žádný gól. Z Jablonce se vracíme bez bodu

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky se v dalším utkání nadstavby vydali do Jablonce. Zejména ve druhé půli měli řadu výborných možností, střeleckou smůlu ale neprotrhli. Naopak Jablonec jednou udeřil a získal tak všechny body.

Trenér Hašek překvapil příznivce Zbrojovky, když do základu nenasadil Jakuba Řezníčka. Chyběl také zraněný Ševčík a před utkáním z rozcvičky odstoupil Štěrba.

Zbrojovka mohla hned z kraje zápasu otevřít skóre, ale Endl z dobré pozice hlavou minul. O několik minut později se dostal Hladík až k zakončení, ale jeho pokus zblokovala obrana Jablonce. Ten samý hráč ohrožoval branku Hanuše i o tři minuty později, ale místo zakončení přišlo jen odpískání útočného faulu. A tak se Zbrojovka dočkala jen inkasovaného gólu. Přetažený rohový kop vrátil do vápna Souček, jehož pokus jemně lízl hlavou Jan Král a míč zapadl na zadní tyč - 1:0.

Vstřelený gól polil domácí živou vodou a Berkovec se musel činit. Po půlhodině hry si prostor našel domácí Šulc a tvrdou ranou nadělal práci brankáři Zbrojovky. O chvíli později se hnal na Berkovce osamocený Chramosta, ale fantom brněnské branky si poradil i tentokrát. O něco hůře bylo Berkovcovi ve 41. minutě, kdy podskočil míč a nebýt výborného obranného zákroku Hlavici, tak vede Jablonec o poločase už 2:0.

Po poločase se do hry podíval místo Nečase Řezníček, ale první, co musel na hrací ploše shlédnout byl únik Sejka, jenž si poradil s Berkovcem, ale už né s Hrabinou, který zachránil Brno. První větší ohrožení domácí branky ve druhé části hry vytvořil Řezníček, který přiklepl míč Allimu, jehož ránu výborným zákrokem vytáhl z branky Hanuš. Právě Hanuš byl klíčovým mužem druhé půle, neboť o minutu později se do míče hlavou opřel Hladík, ale domácí gólman si poradil i s ranou do protipohybu.

Na druhé straně se ke střele dostal Šulc, ale těsně minul branku Brna, podobně jako David Štěpánek, jenž o kousek minul pravou tyč. Kouč Hašek neměl na co čekat, tak do hry poslal Fouska, Matejova a Blechu, místo Tijaniho, Falty a Koželuha. Bohužel pro Brno to sice pozvedlo útočnou snahu Zbrojovku, ale efekt na skóre žádný. Excelentní pozici na srovnání měl Adam Fousek, ale víceméně z penaltové pozice minul branku. O něco přesněji mířil Řezníček, ale jeho pokus zastavil Hanuš a podobně si počínal i proti pokusu Matejova z 89. minuty. V páté minutě nastavení ještě mohl spasit Brno Endl, ale po odrazu na značku pokutového kopu nepochopitelně přestřelil a Zbrojovka se tak stoprocentně nevyhne baráži. Vzhledem k výhře Zlína bude muset ještě hodně zabojovat o to, aby neskončila na poslední pozici v lize.

Pořád to máme ve své moci, věří Hlavica v záchranu
22.05.2023 | Redakce

B r n o – Fakt, že Zbrojovka bojovala do posledních vteřin v Jablonci o vyrovnání, byl i jeho...
21.05.2023 | Martin Lísal

J a b l o n e c – Zbrojovka si na hřišti Jablonce vytvořila tolik šancí, kolik v několika...