Teplice pokořeny! Zbrojovka si po nejlepším výkonu sezony připisuje tři body!

Teplice pokořeny! Zbrojovka si po nejlepším výkonu sezony připisuje tři body!

Rozjeté Teplice, které před utkáním zdobil průměr tří vstřelených gólů na zápas, si tentokrát vyzkoušeli roli otloukánka z druhé strany. Zbrojovka se během reprezentační pauzy na zápas fantasticky připravila, byla aktivnější a podařilo se jí hned třikrát skórovat. Brno si tak připisuje druhou domácí výhru v řadě.

Přesně po měsíci se vrátil fotbal na Srbskou. Takřka všichni konkurenti Zbrojovky ze spodních pater tabulky v tomhle kole bodovali, touha po bodech byla tudíž v Brně velká. Cizinci prošpikovaný kádr Severočechů však v případě výhry čekal posun již na druhé místo ligy, a tak vše nasvědčovalo velké bitvě.

Kdo čekal po reprezentační pauze v Brně od úvodního hvizdu tlak Teplic, byl hned v první desetiminutovce vyveden z omylu. Václav Kotal již před zápasem upozorňoval na ofenzívní sílu Teplic, které přizpůsobil sestavu nasazením rychlostně dobře vybavených hráčů. Jedenáctka vyvolených měla před pondělní dohrávkou jasný úkol - přerušit teplickou sérii tří výher.

První střelecký pokus zápasu měl na svědomí Milan Lutonský, avšak jeho střela neprošla přes hostující stopery. Domácí Zbrojovce od úvodu skvěle fungoval offside systém, díky kterému končily veškeré útočné snahy hostí zdviženým praporkem pomezního. První velká šance tak přišla na straně Brna. Jiří Skalák se dostal za hostující obranu, předložil míč před prázdnou bránu Lutonskému, ten však stoprocentní šanci trestuhodně zahodil.

Zbrojovce vycházela kombinace a ze hry měla rozhodně více než její soupeř. Teplice si na svou první šanci počkaly přes dvacet minut, situaci dva na jednoho ale Nivaldo zazdil nepřesnou přihrávkou. Domácím fandům opětovně zatrnulo ve 28. minutě, kdy svým nedůrazem pustil Košťál do zakončení Jindráčka, ten však selhal.

Teplice před poločasem zabraly a na hřišti to v poslední pětiminutovce vypadalo, jako by se již někteří hráči Zbrojovky viděli v šatně. Napřed dostal prostor na střelu z nebezpečné pozice Ljevakovič, jeho pokusu chyběl ve výsledku možná metr. Následně zaváhal minutu před poločasem Buchta, který jako poslední hráč domácích minul míč a na Hladkého se zcela osamocen řítil Jindráček. Brněnský talent v bráně jej však fantasticky vychytal, po následné dorážce pak zachránila domácí tyč! Hektický závěr první půle Zbrojovka nakonec přestála bez újmy.

Góly, které zápasu v první půli chyběly, přišly hned v úvodní čtrvthodině půle druhé. Zavadilův přímý kop srazila zeď na roh, z něj domácí kapitán odcentroval přesně na hlavu Pavla KOŠŤÁLA, ten se pověsil do vzduchu a poslal domácí do vedení!

Hned o minutu později mohlo být skóre srovnáno. Tentokrát chyboval Hyčka, Litsingi však jeho minelu nepotrestal. Vše ale napravil v 58. minutě, kdy si elegantně zpracoval pas Nivalda, poradil si s Buchtou a uklidil míč s přehledem k tyči - 1:1.

Jedno vzrušení střídalo druhé a o šance nebyla nouze. Hned z první akce po rozehrávce mohl Zbrojovce vrátit vedení Markovič, brankář Slavík byl však připraven. Markovič byl aktivní i nadále. V 65. minutě vysunul do samostatného nájezdu Skaláka, ten však šajtlí nedokázal Slavíka obstřelit. Brno bylo za svou aktivitu přece jen odměněno. V 68. minutě se stal hrdinou okamžiku Alois HYČKA. Drze se na velkém vápně protáhl mezi dvěma hráči Teplic, nachystal si míč na pravačku a nekompromisně Slavíka propálil - 2:1. Hyčka se tak dočkal svého prvního gólu v Gambrinus lize.

A bylo ještě veseleji! Pavel Zavadil napálil přímý kop z pětatřiceti metrů přímo na Slavíka, ten vyrazil míč pouze před sebe a dobíhající David PAŠEK poslal domácí již do dvougólového vedení.

Teplice byly ze třetího úderu otřesené a těžko se dostávaly přes brněnskou obranu kombinací. Když se již podařilo Severočechům odcentrovat, Zbrojovka se mohla spolehnout na jistého Hladkého. Snížit se podařilo až v nastavení, kdy se po skrumáži prosadil svým osmým letošním gólem Litsingi. Na víc však již Teplicím nezbyl čas, a tak Zbrojovka po druhé půli, ve které padlo pět branek, dokázala získat tři body a posunout se v tabulce na třinácté místo. Pokud se však podaří navázat na dnešní výkon, můžeme očekávat další posun směrem nahoru!

Ohlasy trenérů

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Na soupeře jsme se dobře připravili, byli jsme si vědomi důležitosti utkání i kvality soupeře a za výhru i vstřelené branky tak jsme samozřejmě rádi. V některých pasážích jsme soupeře pouštěli do šancí, u inkasované branky se hráči nedomluvili ideálně, takže rozhodně máme na čem pracovat."
Zdeněk Ščasný (FK Teplice): "Utkání se nehodnotí dobře, nenavázali jsme na naše poslední výkony. Soupeř byl agresivnější, to nám chybělo. Jako kdyby se hráči soustředili spíš na sérii nadcházejících těžkých zápasů a ne na Brno, jak jsme je nabádali."
Ve druhé půlce šel náš výkon nahoru, pochvaloval si po výhře Václav Kotal
21.10.2013 | Martin Lísal

Ve druhé půlce šel náš výkon nahoru, pochvaloval si po...

B r n o - Dohrávku 11. kola Brňané zvládli - v krásném a dramatickém utkání zdolali favorizované...
Kéž by to takhle šlo dál, přeje si po premiérové trefě v brněnském dresu stoper Košťál
21.10.2013 | Pavel Rosendorf

Kéž by to takhle šlo dál, přeje si po premiérové trefě...

B R N O - Pavel Košťál nastoupil v pondělí proti Teplicím k prvnímu soutěžnímu zápasu za "áčko"...
Alois Hyčka o první ligové brance: Neskutečný pocit, který jsem ve fotbale ještě nezažil
21.10.2013 | Pavel Rosendorf

Alois Hyčka o první ligové brance: Neskutečný pocit,...

B R N O - Pondělní večer se navždy vryje do paměti třiadvacetiletého brněnského obránce Aloise...

Fotogalerie

Všechny fotografie