VIDEO: Zbrojovka poprvé v přípravě neskórovala, ve Skalici remizovala 0:0

VIDEO: Zbrojovka poprvé v přípravě neskórovala, ve Skalici remizovala 0:0

S k a l i c a - V devátém zimním utkání se Zbrojováci představili na umělce ve slovenské Skalici. Navzdory několika zajímavým možnostem vyšli poprvé v přípravě střelecky naprázdno a duel nakonec dospěl k bezgólové remíze.

Do utkání naskočil po měsíční pauze Antonín Růsek, na stoperu se objevil Ladislav Krejčí a vpředu operovala dvojice Magera - Přichystal. Ze sestavy naopak kromě dříve avizovaných marodů vypadl ještě nemocný Pachlopník a také testovaný Kotula, jehož achillovka ještě nebyla stoprocentní.

Hrálo se na skalické umělce, přičemž povětrnostní podmínky připomínaly spíše příjemné jaro, než polovinu února. Brňané zahájili aktivně, už po minutě hry centroval do vápna Sukup a Magera na míč těsně nedosáhl. Poté následovala série rohových kopů a zajímavou možnost měl po dlouhém Sukupově autu a Magerově příhře Přichystal. Jeho hlavičku musel gólman vyškrábnout nad bránu.

Zapotil se i při Eismannově centru v 11. minutě, kdy se míč snášel pod břevno a byl z toho další rohový kop. O chvilku později došlo i na Halousku. Po rychlé akci pálil tvrdě Haša a brněnský gólman musel míč vyrazit, po následné akci ještě střílel mimo tyče exbrněnský Pospíšil.

Ve 24. minutě opět zahrozilo Brno. Po rychle rozehraném autu prodloužil míč Přichystal a Štepanovskému chyběl před bránou jen kousek k razantnějšímu zakončení. O tři minuty později se na pravém křídle zjevil Kryštůfek, dobrým centrem našel Přichystala a následná hlavička skončila na břevně. Chvilku poté zakončoval kombinaci na hraně šestnáctky Bariš, jehož pokus jeden z obránců odkopl do bezpečí.

Poslední velkou šanci první půle pak měl ve 41. minutě Přichystal, kterého našel ve vápně Štepanovský. Skalický gólman ovšem i tentokrát obstál, následně ještě hlavičkoval Bariš vedle a úvodní dějství se tak obešlo bez gólů.

Do druhé půle nahradil Mageru Škoda, po hodině hry pak přišli na hřiště Vraštil s Vintrem a Krejčí se posunul na svou obvyklou pozici ve středu zálohy. Dvacet minut před koncem nahradil ještě Kryštůfka Šural a místo Přichystala šel do hry Bartolomeu.

Hned po pár minutách se do dobré pozice dostal Škoda, jehož tvrdou ránu gólman s obtížemi vyrazil. V 54. minutě se do vzduchu vyšrouboval Přichystal a jeho oblouček se snášel pod břevno, gólmanem vyražený míč napálil těsně vedle brány Šumbera.

Zahrozili i houževnatí domácí. Po standardní situaci hlavičkoval prudce Haša a Halouska reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh. A po rohovém kopu musel znovu zasahovat, aby udržel čtvrté čisté konto v přípravě.

S blížícím se koncem utkání šancí ubývalo. V 72. minutě se dal k míči ve vápně Štepanovský, byl ale gólmanem zastaven a sudí zákrok vyhodnotili jako dovolený. Deset minut před koncem zakončil kratší obléhání Halouskovy brány Opiela, jeho pokus se ovšem mezi tyče nevešel.

Utkání tak skončilo bezgólovou remízou. Brňané vyšli v přípravě poprvé střelecky naprázdno a podruhé skončili bez vítězství. Poslední utkání je čeká v sobotu 23. února, kdy hostí od 10:15 Vyškov. Hraje se na hlavním stadionu na Srbské.

Růsek po Skalici: Chybějící herní praxe je znát, ale věřím, že do ligy to doženu
18.02.2019 | Martin Lísal

Růsek po Skalici: Chybějící herní praxe je znát, ale...

S k a l i c a - Je zpátky! Více než měsíc léčil Antonín Růsek následky zranění z lednového utkání...
Šustr po Skalici: Zápas nám ukázal, kde máme rezervy
16.02.2019 | Martin Lísal

Šustr po Skalici: Zápas nám ukázal, kde máme rezervy

S k a l i c a - Šancí dost, gól žádný. Střelci Zbrojovky proti Skalici poprvé v zimní přípravě...
VIDEO: Také utkání ve Skalici můžete sledovat živě na Zbrojovka TV!
15.02.2019 | Martin Lísal

VIDEO: Také utkání ve Skalici můžete sledovat živě na...

B r n o - Před Zbrojovkou je předposlední utkání zimní přípravy, Brňané míří do slovenské Skalice....

Fotogalerie

Všechny fotografie