Venkovní jízda juniorky - třetí výhra přišla v Hradci!

H r a d e c K r á l o v é - Junioři Zbrojovky venku řádí. Po Plzni a Baníku zvítězili i v Hradci Králové, a to 5:1. V tabulce jim aktuálně patří čtvrtá pozice s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Sigmu.

Od úvodní minuty vyběhl na hřiště i zkušený stoper Petr Pavlík, který hrál první soutěžní zápas po zimním zranění. Nastoupil také Martin Zikl, Ondřej Vintr a Dominik Kříž.

V úvodních minutách byl aktivnější Hradec, poté ale otěže utkání převzali Zbrojováci. Už v 7. minutě se díky standardce dostali do vedení, prosadil se Marek Mach. Po čtvrthodině hry už to bylo o dva góly, když přečíslení 3 na 2 zakončil přesnou ranou Ondřej Vintr.

V dalších šancích pomohl domácím jistými zákroky gólman Ondřej Mach, čehož využil ke kontaktní trefě Finěk a po rohovém kopu z bezprostřední blízkosti prostřelil Mrázka. Jenže Zbrojovka měla Petra Pavlíka a ten o dvě minuty později odpověděl taktéž ze standardní situace - 1:3!

Ve druhém dějství už Brňané poklidně kráčeli k další vysoké výhře. Čtvrtý gól přidal po přesném pasu za obranu povedeným lobem David Moučka. V závěru pak využil prostoru ve vápně ke dvacátému letošnímu gólu Martin Zikl. Další šance zůstaly nevyužity, Zbrojovka i tak dokráčela k hladké výhře a ve třech venkovních zápasech za sebou nastřílela dohromady sedmnáct branek!

Trenér Dostálek: "S Danem Břežným přemýšlíme o tom, že požádáme Slovácko o prohození pořadatelství a sezónu dohrajeme venku. Průběh utkání byl dnes jednoznačný, dost to připomínalo duely v Plzni a Ostravě. Byli jsme silní v kombinaci a přechodu do útoku, dobře jsme řešili situace. Nebyli jsme tolik produktivní, proto jsme dali soupeři šanci v podobě kontaktního gólu ze standardky, záhy ale přidal třetí trefu Pavlík a ve druhé půli už jsme se fotbalem bavili. Kdyby rozhodčí nepískl konec, kluci by s chutí hráli ještě teď. S výkonem zkušeného Petra Pavlíka šel nahoru i Dominik Blažík, znamenalo to tedy pomoc pro celou obranu. Věříme, že v dalších zápasech dokážeme tento výkon zopakovat a ještě promluvíme do boje o nejvyšší pozice, bodové odstupy nejsou tak velké."