Zbrojovka remizovala v Jihlavě, góly padaly až po přestávce

J i h l a v a - První z dnešních zápasů má Zbrojovka za sebou, na hřišti Jihlavy remizovala po slibném výkonu 1:1. O nerozhodný výsledek se postaral povedenou ranou Pavel Zavadil.

První střelecký pokus si připsal domácí Šulek, Hladký byl připraven. Poté hrozila spíše Zbrojovka, které se dařily rychlé útočné akce po křídlech. Jednu takovou zakončil střeleckým pokusem Šumbera, Blažek vyrazil na rohový kop.

V 19. minutě našel Šumbera skvostným dlouhým míčem Vávru, jehož prudkou ránu Blažek opět vyrazil. Poté se do hlavní role dostal gólman Hladký - zneškodnil Kosakovu samostatnou akci a skvěle reflexivně vyrazil Fulnekovu hlavičku.

Zbytek půle ovšem patřil opět Zbrojovce. Sýkora pláchl obraně a protáhl Blažka, Fischer mířil v dobré pozici nad branku.

Ve druhém poločase nasadily oba týmy nové tváře. Největší šanci měl Vávra, opět po pěkném Šumberově centru nechal vyniknout Blažka.

Skóre se měnilo až v závěru. Nejprve využil nesouladu v zadních řadách Zbrojovky Jakub Fulnek, střídající Veselý neměl šanci zasáhnout. V závěru se ale dočkalo i Brno a opět u toho byl Šumbera. Pašek po jeho centru hlavičkoval do obránce, odražený míč ale napálil do sítě Pavel Zavadil. Pár minut předtím byl blízko vyrovnání sám Pašek, jeho skvělou hlavičku ale vytáhl gólman na břevno.

Václav Kotal (Zbrojovka Brno): "Utkání oboustranně splnilo účel. Bylo to rychlé, kombinačně rozmanité, oba týmy měly šance. Hráči se snažili, mělo to hlavu a patu, jen naše efektivita je bohužel stále nízká. Jinak ale můžeme být s průběhem utkání spíše spokojeni."