Zbrojovka v Tipsport lize porazila slovenskou Skalicu

Zbrojovka v Tipsport lize porazila slovenskou Skalicu

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky ovládli skupinu C zimní Tipsport ligy. Rozhodli o tom v závěrečném utkání se slovenskou Skalicou, kterou na umělé trávě ve Vyškově porazili 3:1. Dvakrát skóroval Jan Hladík, jednou Šimon Šumbera.

Na vyškovské umělé trávě se hrálo od prvních vteřin ofenzivní představení a oba týmy si vypracovaly řadu šancí. Zbrojovka šla do vedení po Šumberově rohovém kopu, kdy si premiérovou trefu v brněnském dresu připsal Jan Hladík.

Chvilku poté hlavičkoval Šumbera po centru z levé strany jen těsně vedle, pak si první šance vypracovali i hosté. Jednu tvrdou ránu dokázal Šustr vyrazit, na křížný Frimmelův pokus už ale nedosáhl a bylo srovnání. Za pár okamžiků byl nicméně na hranici vápna faulován Martin Sedlák a zodpovědnost na sebe vzal znovu Jan Hladík, když úspěšnou penaltou vrátil Brňanům vedení.

To následně po brejku a Pachlopníkově přihrávce navýšil Šimon Šumbera. Těsně před pauzou mohla Skalica snížit, Šustrovi ale vypomohl na brankové čáře Adrián Čermák a ve spolupráci s Pavlem Dreksou hrozbu odvrátili.

Do druhého dějství poslal kouč Machálek pět čerstvých hráčů a diváci opět viděli řadu zajímavých šancí. Hosté nastřelili brankovou konstrukci, na druhé straně byl blízko k dalšímu zásahu Kuba Přichystal, kterého ale skalický gólman v samostatné akci vychytal.

Branka tak už nepadla a Brňané díky výhře ovládli se šesti body skupinu C zimní Tipsport ligy. V celkové tabulce šestnácti účastníků obsadili třetí příčku.

Trenér Machálek po utkání se Skalicou
22.01.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po utkání se Skalicou

V y š k o v - Zbrojováci zakončili základní skupinu zimní Tipsport ligy výhrou, díky třem trefám v...
PREVIEW: Dalším soupeřem v přípravě je Skalica
21.01.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Dalším soupeřem v přípravě je Skalica

B r n o - Leden letí jako zběsilý a před Zbrojovkou už je další utkání. Ve středu 22. ledna se...