Zbrojovka v oslabení vydřela postup do čtvrtfinále MOL Cupu!

B R N O - Skvělý vstup do utkání, obrat domácích, oslabení - a pak sladké postupové oslavy! Takové bylo osmifinále MOL Cupu v Teplicích, kde Zbrojovka zvítězila 3:2 v prodloužení.

Zbrojovka zahájila pohárové klání v sestavě s Berkovcem, Ševčíkem či Allim, z ofenzivních es chyběl pouze Řezníček a kapitánskou pásku tak navlékl Šural. Start do utkání byl snový - hned v první minutě se totiž k míči dostal Alli, Ševčík jeho centr prodloužil na Kubu Přichystala a ten si věděl z bezprostřední blízkosti rady - 0:1. Vedení ovšem vydrželo Zbrojovce necelých deset minut, po rohovém kopu si našel odražený míč Matěj Hybš a poslal míč nechytatelně za Berkovce - 1:1. Vrátit Zbrojovce vedení mohl ve dvacáté minutě Alli, ale jeho tečovaný pokus orazítkoval brankovou konstrukci.

V samotném závěru se dostali do šance ještě hráči domácího celku, ale Gning se sám před Berkovcem nedokázal zorientovat tak, jak by chtěl a orazítkoval břevno. Poločas tak přinesl vyrovnané skóre 1:1.

Ve druhém poločase se dlouho fanoušci nemohli dočkat gólové šance a oba trenéři se snažili oživit zápas střídáním. Trenérský mág Flinty, Richard Dostálek poslal do hry Řezníčka a právě to se později ukázalo jako klíčové. Jako první se ovšem prosadili domácí, když se v 80. minutě dostal po rohovém kopu Zbrojovky do rychlého brejku Alois Hyčka a bývalý hráč Zbrojovky našel v postoji Berkovce malou mezeru, kterou trefil - 2:1.

Šance Zbrojovky málem zamrzly v 84. minutě, kdy brejk Gninga zastavil faulem Lukáš Endl a viděl za své počínání červenou kartu. V tu chvíli by si asi na Zbrojovku vsadil málokdo, ale hráči Flinty se semkli, ve druhé nastavené minutě byl ve vápně faulován Ševčík a sudí nařídil pokutový kop. Jeho exekuci si vzal na starost Jakub Řezníček, neomylně srovnal a poslal tak utkání do prodloužení - 2:2.

Hned v úvodu prodloužení se fotbalisté Teplic snažili o navrácení vedení, ale jejich vyložená šance v podobě zakončení Gninga se zastavila na pozorném Berkovcovi. Začátek druhé části prodloužení naopak patřil Zbrojovce, ve 107. minutě se dostal k nádhernému Alliho centru Jakub Řezníček a otočil vývoj zápasu - 2:3. Kuba Řezníček mohl zkompletovat Hattrick o sedm minut později, ale těsně minul. Mrzet jej to však nemuselo, neboť i tak Zbrojovka dokázala dovést zápas k vítězství.

Nyní mohou Brňané vyhlížet los jarního čtvrtfinále, které si zahrají po šesti letech.

Kluci si sáhli na dno sil, chválil bojovnost týmu Dostálek
17.11.2022 | Martin Lísal

Kluci si sáhli na dno sil, chválil bojovnost týmu...

T e p l i c e – Pohárový duel v Teplicích pomalu spěl do prodloužení, když Zbrojovka inkasovala dva...
PREVIEW: Třetím pohárovým soupeřem jsou Teplice!
16.11.2022 | Martin Lísal

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky mají před sebou poslední soutěžní zápas roku 2022. V osmifinále MOL...