Zbrojovka dlouho vzdorovala, nakonec v Boleslavi padla 0:2

Zbrojovka dlouho vzdorovala, nakonec v Boleslavi padla 0:2

B R N O - Fotbalisté Zbrojovky byli po úvodním duelu Synot ligy dobře naladěni. Skalp ostravského Baníku jim dodal řádnou porci sebevědomí pro nadcházející duel s Mladou Boleslaví. I přes velkou snahu se však svěřencům Václava Kotala nepodařilo přetavit vítěznou náladu v branky a do Brna si tentokrát body nepřivezou.

Po úvodním hvizdu se brněnští fotbalisté museli, spíše než aktivním útokům a ohrožování mladoboleslavského Šedy, věnovat obranné práci. Do první velké příležitosti se v jedenácté minutě dostal Aleš Čermák a na hřišti to vypadalo, že po nedovoleném zákroku na domácího útočníka odpískají sudí pokutový kop, naštěstí pro hostující hráče se celá akce konala až po odpískaném ofsajdu a tak první větší šance utkání nezpůsobila změnu skóre.

Ve velké šanci se stejný hráč ocitnul i o minutu později, kdy po krásně nadýchaném centru od svého spoluhráče poslal míč hlavou přímo do náruče připraveného Martina Doležala. Ačkoliv se Zbrojovka občas dostávala do oblastí domácího pokutového území, byl to vždy jejich soupeř, který si vybudoval gólové příležitosti. V devatenácté minutě se do další dostal bývalý hráč Brna Jiří Skalák, který se řítil takřka sám na brněnského gólmana, v závěrečné fázi ale situaci překombinoval a obrana hráčů v červených dresech stihla obrat útočníka o míč.

Ani v dalších dvou obrovských příležitostech si domácí na skvělého Martina Doležala nepřišli. A v obou měl opět prsty aktivní Aleš Čermák. Nejprve se řítil sám na ochránce brněnské branky, který byl i tentokrát úspěšný, stejně jako o osm minut později, nejspíše v největší příležitosti domácího útočníka, který před hranicí malého vápna mířil opět do připraveného Doležala.

Do druhého poločasu vstoupili mladoboleslavští hráči opět aktivně a přineslo to své ovoce. Aleš Čermák předvedl se svými spoluhráči pěknou kombinaci, kterou následně sám zakončil a nemusel tak popáté zklamaně sklopit hlavu, ale naopak mohl se svými spoluhráči slavit první gól v utkání.

Domácí jakoby po vsítěné brance trošku polevili. Diváky po nudnější části zápasu zvednul ze sedadel Ondřej Zahustel, který si přehodil posledního brněnského obránce a dostával se do slibné příležitosti, naštěstí pro brněnské byl mladoboleslavský útočník faulovaný a to ještě před pokutovým územím. Z následného přímého kopu nebyla branka Martina Doležala nijak nebezpečně ohrožena.

Deset minut před koncem zápasu se do šance dostal střídající Milan Baroš s Janem Chramostou, avšak ztroskotali na brněnském brankáři, který stejně jako v průběhu celého zápasu držel svými skvělými zákroky brněnský tým nad vodou. Stejní hráči se dostali do šance i o pár minut později, tentokrát však se zcela odlišným výsledkem. Stadion ve středočeském městě měl podruhé v zápase důvod k radosti. Milan Baroš v samostatném úniku s Janem Chramostou předložil míč druhému jmenovanému hráči a ten neměl problém poslat míč do sítě.

Do konce utkání se již skóre neměnilo a domácí se mohli radovat z první výhry v letošní sezóně, naopak fotbalisté z jihu Moravy museli skousnout první porážku.

Hráč utkání Doležal: Byl jsem párkrát slušně zadýchaný, to už se mi dlouho nestalo
03.08.2015 | Martin Lísal

Hráč utkání Doležal: Byl jsem párkrát slušně...

M l a d á B o l e s l a v - Vybrat muže utkání z brněnského týmu nebylo po duelu Mladé Boleslavi...
Trenér Kotal hodnotí utkání v Boleslavi
02.08.2015 | Martin Lísal

Trenér Kotal hodnotí utkání v Boleslavi

M l a d á B o l e s l a v - Ani letos se bodová sklizeň na hřišti Mladé Boleslavi nekonala....
Kotal před Boleslaví: Pro soupeře to je nesmírně důležitý zápas
31.07.2015 | Martin Lísal

Kotal před Boleslaví: Pro soupeře to je nesmírně...

B r n o - Navázat na výkon a výsledek z prvního kola - právě o to se v neděli Zbrojovka pokusí. Tým...