Nejhorší výsledek sezóny. Zbrojovka padla s Teplicemi 0:4

Nejhorší výsledek sezóny. Zbrojovka padla s Teplicemi 0:4

B r n o – Zbrojovka tahala od začátku utkání za kratší konec – první branka přišla krátce po výkopu. Na úvodní gól stačily Teplice navázat ještě třikrát a do severních Čech tak vezou tři body po jednoznačném vítězství 4:0.

Zbrojovce se vstup do utkání vůbec nepovedl. Už ve třetí minutě musel Martin Doležel poprvé lovit míč ze své sítě poté, co se pozemní střelou z hranice vápna prosadil hostující Štěpán VACHOUŠEK, který se dostal k odraženému míči po závaru v pokutovém území. I v následujících minutách měli více ze hry hosté z Teplic, kteří diktovali tempo hry a nejednou ohrozili brněnskou svatyni. Za zmínku určitě stojí nebezpečná pozemní střela Breiteho, kterou polapil Doležel, nebo Potočného hlavička těsně nad.

Po sedmnácti minutách hry o sobě konečně dali vědět i borci v červených dresech. Nejprve se v obrovské příležitosti ocitl Lutonský, který se řítil sám na Grigara, kterého však svou finální střelou překonat nedokázal. O několik okamžiků později dokázala Zbrojovka zamknout hosty v pokutovém území a ke střele se nejprve dostal Michal Škoda, jehož pokus byl zblokován, a poté Pavel Zavadil, který jedovatě střílel těsně vedle levé tyče Grigarovy brány.

Blízko druhému zásahu byli tepličtí po nedůrazné hře domácích hráčů ve středu hřiště, kteří umožnili Fillovi vyrazit do protiútoku kolem levé autové čáry. Hostující útočník sice kličkou obešel Doležela, míč mu ale utekl do zámezí. Zato ve 40. minutě už byli severočeši úspěšnější – Potočný na pravém křídle upláchl pomalejšímu Petrovi Buchtovi a naservíroval balón do vápna sbíhajícímu Štěpánu VACHOUŠKOVI, jenž jej s přehledem uklidil za záda brněnského brankáře a svou druhou trefou tak zvýšil vedení svého týmu.

Úvod druhého dějství se nesl v opatrném tempu a kromě několika standardních situací na obou stranách se mužstva ani nedostala na dostřel soupeřovy brány. To platilo do 64. minuty, kdy Teplice přidaly třetí branku. Postaral se o ni Tomáš VONDRÁŠEK, jenž využil špatné vyhodnocení situace ze strany Doležela, který zaváhal s vyběhnutím. Brněnského brankáře nejprve překonal obloučkem, aby následně míč hlavou uklidil do prázdné brány.

Alespoň o čestný úspěch v podobě snížení se v 80. minutě mohl zasloužit Pavel Zavadil, který rozehrával přímý volný kop ze zhruba pětadvacetimetrové vzdálenosti. Na branku hostí vyslal nádherný projektil, který ovšem bohužel pro Zbrojovku pouze rozezvonil brankovou konstrukci. V 85. minutě navíc přidal čtvrtý hřebík do brněnské rakve Michael LÜFTNER, který si ve vápně naskočil na centr a hlavičkou k tyči nedal Doležalovi sebemenší šanci.

Zbrojovce se tak domácí utkání vůbec nepovedlo a hosté vezou do Teplic tři body po jednoznačné výhře 4:0.

Radek Buchta po Teplicích: Nedokážu si vysvětlit, proč jsme byli tak bojácní
05.10.2015 | Filip Vlček

Radek Buchta po Teplicích: Nedokážu si vysvětlit, proč...

B r n o - V sobotním utkání Zbrojovka nestačila na Teplice, pro které je jednoznačné vítězství v...
Trenér Kotal po hořké prohře: Vrátili jsme se na zem
03.10.2015 | Martin Lísal

Trenér Kotal po hořké prohře: Vrátili jsme se na zem

B r n o - Zbrojovce se nepovedlo navázat na dvě předchozí výhry, v domácím utkání s Teplicemi...
Zavadil po Teplicích: Týmový výkon? Absolutní nula
03.10.2015 | Filip Vlček, Martin Lísal

Zavadil po Teplicích: Týmový výkon? Absolutní nula

B r n o - Sladká chuť šesti bodů získaných v posledních dvou kolech hráčům Zbrojovky zhořkla při...

Fotogalerie

Všechny fotografie