Závěr jako hrom! Vaněk s Fouskem dotáhli Zbrojovku ke třem bodům!

Závěr jako hrom! Vaněk s Fouskem dotáhli Zbrojovku ke třem bodům!

B R N O - Zápas se Slováckem se dlouho nevyvíjel podle brněnských představ. V závěrečných pěti minutách ale svěřenci Richarda Dostálka výrazně zabrali a díky gólu a asistenci Ondřeje Vaňka berou velmi cenné tři body do tabulky FORTUNA:LIGY.

Změnu trenéra pocítili fanoušci domácích hned při pohledu na sestavu, ve které staronový trenér áčka Zbrojovky udělal nejednu změnu.

Komplikace se Zbrojovce nevyhnuly ani tentokrát. Už po deseti minutách musel pro zranění opustit hřiště Adrián Čermák, kterého nahradil Ondřej Vaněk. První větší šanci si vytvořili domácí, konkrétně dvojice Štepanovský - Šumbera, ale rána druhého jmenovaného minula branku Slovácka. O chvíli později to zkoušel Štepanovskýý, po Šumberově kolmici střílel z hranice vápna, jeho pokus ale nenadělal větších problémů hostujícímu brankáři. A tak začlo hrozit Slovácko.

Nejblíže gólu byl zcela určitě hostující Kliment, jenž po centru z pravé strany hlavičkoval nikým nehlídán do břevna, od nějž se míč odrazil na brankovou čáru, kde jej odpálil Šustr. Rozhodčí si ještě celou situaci nechal zkontrolovat u videa, které potvrdilo, že se o gól nejednalo. V závěru poločasu visel ve vzduchu gól po závaru před Šustrem, ale ani Kliment, Srubek, nebo Kadlec míč do sítě nedotlačili, gólmanovi Zbrojovky pomohli i obětaví spoluhráči. V nastavení si ještě Šustr poradil s ostrou ránou Petržely a také s hlavičkou stejného hráče a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas osvěžil kouč domácích nasazením Přichystala a Fouska. Prvním, kdo ohrožoval brankáře ve druhé části hry byl brněnský Růsek, jehož hlavička nenadělala Bajzovi žádný problém. Větší nebezpečí pro Slovácko znamenala akce Jakuba Přichystala, jenž se protlačil kolem Kadlece do vápna, ale jeho zpětný pas eliminoval vracející se Jaromír Srubek.

Na straně druhé se mohl mezi střelce zapsat střídající Jurečka, jehož pokus lapil Šustr. Divácky prázdná Srbská se dočkala gólu v 76. minutě, to Havlík centrem našel dobře postaveného Jaromíra Srubka, jenž z malého vápna poslal míč za záda Šustra. V tu chvíli by si na Zbrojovku vsadil málokdo. Ovšem kdo to udělal, tak mohl jít slavit.

V 84. minutě totiž Michal Kadlec zastavil po Růskově střele rukou míč na brankové čáře a Brno kopalo penaltu. Exekuci pokutového kopu vzal na svá bedra zkušený Ondřej Vaněk, jenž pomalým rozběhem oklamal Pavola Bajzu a tvrdou ranou srovnal - 1:1. Zbrojovka v závěrečných minutách vytvořila na obranu Slovácka místy až enormní tlak, ze kterého vytěžila po faulu na Dreksu volný kop z velice dobré pozice.

Jeho zahrání si nevzal na starost nikdo jiný než Ondřej Vaněk, jenž ukázal svou chytrost a místo očekávané střely volil přihrávku na nehlídaného Adama Fouska. Ten si posunul míč ke střele a přes dva bránící hráče trefil neomylně bližší šibenici - 2:1. Zbrojovka zkušeně dohrála zápas a bere tři body za první domácí výhru 2:1.

Fousek: Nejdůležitější gól kariéry, tři body jsme potřebovali jako sůl
A-tým
17.12.2020 | Daniel Kinc, Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas.

Fousek: Nejdůležitější gól kariéry, tři body jsme...

B r n o - Do utkání se Slováckem zasáhl sice až po hodině hry, přesto se stal jednou z klíčových...
VIDEO: Trenér Dostálek po vítězné premiéře
A-tým
16.12.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Trenér Dostálek po vítězné premiéře

B r n o – Závěrečné okamžiky utkání Zbrojovky se Slováckem ilustrovaly v plné kráse kouzlo fotbalu....
VIDEO: Věřil jsem od začátku, že dnešní zápas zvládneme, hlásí Ondra Vaněk
A-tým
16.12.2020 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Věřil jsem od začátku, že dnešní zápas...

B r n o – Hlavní roli v závěrečném thrilleru si dnes pro sebe vzal záložník Ondřej Vaněk. Pět minut...

Fotogalerie

Všechny fotografie