Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté vezou nejtěsnější výhru

Zbrojovka se proti Plzni střelecky neprosadila, hosté vezou nejtěsnější výhru

B R N O - Ani ve třetím zápase v řadě se fotbalistům Zbrojovky nepodařilo vstřelit branku. Proti favorizované Plzni přežili v první půli několik šancí a také ve druhé části srdnatě bojovali o výsledek, zápas však rozetla nakonec jediná a tedy vítězná trefa Jeana-Davida Beauguela.

Trenér Dostálek byl donucen pro duel s Plzní udělat změny zejména v obraně. Pernica nemohl hrát z důvodu hostování právě ze západu Čech, nemoc vyřadila kapitána Dreksu. Role stoperů tak zaujali Hlavica a Šural, který zároveň navlékl kapitánskou pásku. Dále se k avizovaným absencím přidal zraněný Vaněk a nemocný Reiter.

Utkání začali hosté aktivně a v úvodních minutách se v kombinaci drželi na míči. První šance z jejich dílny přišla ale až v 19. minutě, kdy po centru Kayamby zakončoval na bližší tyči pohotově Beauguel a Šustr musel zasahovat. O tři minuty později mladík Šulc vytáhl hru středem, našel Čermáka a ten patičkou připravil míč Faltovi, jehož kroucená rána letěl o centimetry vedle levé tyče.

Poté poprvé zahrozili také domácí, ale na šanci se podíleli hlavně hosté. Hladíkův tečovaný a sražený pokus se vznesl do vzduchu a dezorientovaný kapitán Viktorie Brabec hlavičkou z malého vápna donutil Staňka k zákroku. Hra se poté srovnala, rána Bariše šla jen do náručí hostujícího brankáře.

Další šance tak na pořad dne přišly až v závěrečné desetiminutovce první půle, jenže rána Buchy z hranice vápna byla sražena vedle a Havel po sklepnutí od Čermáka zase pálil vysoko nad. Největší šance úvodní dějství pak přišla v 39. minutě, kdy právě Čermák vysunul za obranu Šulce, ten však ve velké tutovce pálil levačkou osamocen před Šustrem vedle.

Druhou půli načala Plzeň opět aktivně, o první vzrušení se však po svém průniku kolem Brabce postaral Hladík, který po následném kontaktu upadl k zemi, ale penalta se nepískala. Po hodině hry se rozběhl za dlouho kolmicí Přichystal, ve vápně zasekl, ale následné přihrávce na volného Růska scházela potřebná přesnost.

Hosté měli stále větší držení míče a po sérii náznaků šancí se z té první opravdové ve druhé půli dostali do vedení. Po Kašově přihrávce se na hranici vápna přes dva soupeře uvolnil Jean-David Beauguel a ranou pod břevno otevřel skóre. Následně mohl zvýšit Bucha, po Čermákově přihrávce ale netrefil ideálně míč.

Domácí museli vrhnout všechny zbytky sil, hru oživil zejména příchod Fily. Dva skvělé zákroky si ještě připsal Šustr, který na brankové čáře lapil hlavičku Ondráška a poté proti němu prudkou křižnou ranou neuspěl ani Ba Loua. Poslední šanci sympaticky bojující Zbrojovky na vyrovnání měl v závěru Hladík, ale jeho pokus se bohužel neujal. Západočeši vezou z Brna nejtěsnější výhru.

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní
A-tým
01.03.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Kapitán Jakub Šural po utkání s Plzní

B r n o – Jakub Šural odehrál proti Plzni padesáté utkání v nejvyšší soutěži, poprvé v něm...
VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní
A-tým
27.02.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek hodnotí utkání s Plzní

B r n o - Jediný vstřelený gól, jediný bod. Taková je bilance Zbrojovky v únoru a nic na tom...

Fotogalerie

Všechny fotografie