Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu

Gólové hody ovládli domácí, Zbrojovka se vrací ze Slovácka bez bodu

B R N O - Zápas plný gólových šancí, gólů a karet. Přesně tak vypadalo osmadvacáté kolo FORTUNA:LIGY, ve kterém zajížděla Zbrojovka na Slovácko. Brňané dokázali smazat dvoubrankový náskok domácích, ale po penaltě ve druhé půli se již "Flinta" plnohodnotně zvednout nedokázala a ze Slovácka veze porážku 2:4.

Domácím vyšel vstup do utkání a hned v jedenácté minutě musel Berkovec lovit míč ze své sítě. Exekuci volného kopu z nebezpečné pozice si vzal na starost Marek Havlík, jehož pokus zapadl přesně k bližší tyči - 1:0. Srovnat mohl o deset minut později Reiter, který se octl s míčem za obrannou linií Slovácka, ale svou ranou vůbec netrefil branku. V podstatě obratem přišla další rána do vazu Zbrojovky. Rychlý brejk Sadílka zakončil Milan Petržela a zdvojnásobil vedení Slovácka - 2:0.

Brno mohlo takřka hned odpovědět, ale Nemrava si poradil s hlavičkou Záhumenského. Snížení tak přišlo až po půlhodině hry. Texl perfektně vysunul Hladíka, který si chtěl obhodit brankáře Nemravu, ale ten jej fauloval. Nařízený pokutový kop si vzal na starost Luděk Pernica, jenž přesnou ranou na pravou stranu brankáře Nemravy úspěšně snížil - 2:1. V závěru poločasu ještě Zbrojovka hrozila, ale vyloženou příležitost si nevypracovala a poločas tak ovládli domácí poměrem 2:1.

Druhých 45 minut odstartovalo svižně. Po sedmi minutách hry se musel předvést Berkovec, který uhasil šanci Sadílka. Na druhé straně se v 61. minutě prosadili hosté. Antonín Růsek po šesti minutách na hřišti našel nádeherným pasem Petera Štepanovského, jehož rána byla nad síly Nemravy a Zbrojovka srovnala. Vyrovnaný stav nevydržel příliš dlouho. O minutu později si to do vápna namířil Kliment, který po souboji s Dreksou upadl a rozhodčí Berka si celou situaci musel nechat rozebrat ve spolupráci s videem. Po tříminutovém zkoumání ukázal rozhodčí na penaltový puntík a na Slovácku se tak kopal druhý pokutový kop. Jeho zahrání si vzal na starost Vlastimil Daníček a poslal Berkovce na druhou stranu - 3:2.

O chvíli později to bylo z pohledu Zbrojovky mnohonásobně smutnější. Na hranici vápna se míče zmocnil Václav Jurečka a svou tvrdou ranou rozjásal příznivce domácích počtvrté. Zbrojovka se snažila se zápasem ještě něco udělat. Patrně do největší šance se probojoval mladík Fila, ale jeho pokus skončil jen zákrokem Nemravy. Brňané se ještě v závěru snažili ztlačit svého soupeře, ale branky se již nedočkali. Zbrojovka tak podlehla Slovácku 2:4.

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku
A-tým
22.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

Kapitán Dreksa po utkání na Slovácku

B r n o – Pavel Dreksa se na Slovácku po více než měsíci objevil znovu v základní sestavě...
Trenér Dostálek po utkání na Slovácku
A-tým
21.04.2021 | Martin Lísal

Trenér Dostálek po utkání na Slovácku

B r n o – Fotbalisté Zbrojovky dokázali na hřišti favorizovaného Slovácka stáhnout dvoubrankovou...
Ve středu se představíme na Slovácku!
A-tým
20.04.2021 | Martin Lísal

Ve středu se představíme na Slovácku!

B r n o - Pokračování "anglického" týdne přivede Zbrojovku na hřiště čtvrtého Slovácka. Hraje se ve...

Fotogalerie

Všechny fotografie