Zbrojovka proti Teplicím nevyužila přesilovku a pouze remizovala

Zbrojovka proti Teplicím nevyužila přesilovku a pouze remizovala

B R N O - V důležitém záchranářském souboji přivítala Zbrojovka poslední dubnovou neděli na svém stadionu Teplice. Po několika šancích přišel na konci půle jeden z klíčových momentů, když byl po faulu na Hladíka vyloučen hostující obránce Gabriel. Brno hrálo zbytek duelu přesilovku, ale využít ji nedokázalo. Na Teplice tak v tabulce stále ztrácí čtyři body.

Trenér Dostálek udělal po utkání na Slovácku v základní sestavě dvě změny, od úvodní minuty nastoupili Hlavica s Růskem.

Teplice byly v úvodu veledůležitého duelu o něco aktivnější, ale první ohrožení branky přišlo až po akci Vukadinoviče, který svou střelou protáhl Berkovce a ten nadvakrát pokryl míč. Hned z protiútoku mohla skóre duelu otevřít Zbrojovka, když Hladík chytře pustil přihrávku do vápna nabíhajícímu Reiterovi, ale ten tváří v tvář Grigarovi neuspěl a ani Hladík s dorážkou nepochpdil, byl z toho pouze roh.

Hra se poté opět srovnala a další zajímavé akce přišly až v závěru půle. Aktivní Vukadinovič si míč navedl kolem Dreksy, technickou ránu ale poslal vedle branky a v další zajímavé akci nepřehodil Žitný vyběhnutého Berkovce. Velkou šanci Zbrojovky měl poté Pachlopník, který si naběhl na malé vápno na centr z pravé strany, jenže ve stoprocentní příležitosti poslal míč vedle pravé tyče. Následně se za obranu dostal Hladík, který šel sám na Grigara a obránce Gabriel jej musel faulovat. Rozhodčí neváhal a hostující beka rovnou vyloučil, následný přímý kop poslal Růsek nad branku.

Domácí do druhé půle vstupovali s přesilovkou, kterou chtěli využít. První šance přišla v 55. minutě, kdy byl faulován kousek před vápnem Hladík, exekuce přímého kopu se tentokrát ujal Pernica a jeho tvrdou ránu kolem zdi k levé tyči musel Grigar vytěsnit na rohový kop. Za dvě minuty naopak zahrozili hosté, když se za obranu dostal Fortelný, ale místo střely ještě přihrával pod sebe na Vukadinoviče a ten byl obsazen.

V 68. minutě mohl domácí naprosto zmrazit opět Vukadinovič, který byl sám před brankou a dostal průnikový pas, míč mu však skočil a poslal jen nad břevno. Tlak a obléhání vápna soupeře pokračovaly i v následujících minutách, jenže z dlouhých nákopů šance nepřicházely a minuty ubíhaly. Zbrojovka nakonec přesilovku nevyužila, klíč k překonání obranného valu Teplic nepřineslo ani deset rohových kopů a oba celky se tak rozešly smírně.

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Teplicemi
A-tým
25.04.2021 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Dostálek po utkání s Teplicemi

B r n o – Kruciální zápas Zbrojovka nezvládla. V domácím prostředí nedokázala překonat defenzivu...
VIDEO: Rudolf Reiter po utkání s Teplicemi
A-tým
25.04.2021 | Martin Lísal. FOTO: Martin Tajč

VIDEO: Rudolf Reiter po utkání s Teplicemi

B r n o - Klíčový zápas o vše Zbrojovka nezvládla, s Teplicemi doma pouze remizovala 0:0 a odmítla...
V neděli se utkáme s Teplicemi!
A-tým
23.04.2021 | Martin Lísal

V neděli se utkáme s Teplicemi!

B r n o - FORTUNA:LIGA jde pomalu do finiše a Zbrojovka má před sebou nesmírně důležitý domácí...

Fotogalerie

Všechny fotografie