Proti Olomouci Zbrojovka přesilovku dvojnásobně využila a připisuje si tři body!

Proti Olomouci Zbrojovka přesilovku dvojnásobně využila a připisuje si tři body!

Jak si povede Zbrojovka pod vedením nového lodivoda? Dokáže zlomit nepříznivou sérii? Podaří se zlepšit dojem po nepovedeném představení s Jihlavou? Odpověď na otázky přinesly ve druhé půli góly Mezlíka a Švancary. Grmela si připisuje vítěznou premiéru a Zbrojovka získává veledůležité tři body.

Nový trenér "A" týmu Ludevít Grmela by si jistě dokázal představit i příjemnější prvoligový debut, než proti čtvrté Sigmě Olomouc. Hanáci se však po dvou porážkách od Sparty také nenacházeli v ideálním rozpoložení, a tak všichni Zbrojováci napjatě očekávali, zda se podaří zlomit nepříznivou sérii bez výhry. Nejvýraznější změnou v sestavě byla absence Petra Švancary, kterého na hrotu nahradil Karel Kroupa.

Na hráčích Zbrojovky bylo od prvních minut patrné, že si uvědomují vážnost situace. Po úvodní oťukávací čtvrthodince přišly dva zajímavé okamžiky Karla Kroupy, z jeho šancí však nezapršelo. V 25. minutě dokonce Markovič dopravil míč do sítě, radost mu však překazil praporek pomezního. Další vzrušení přišlo až v závěru poločasu, kdy po pěkné kombinaci a následném Husárově centru nemířil Lutonský hlavou přesně. Pro redaktory nevděčný poločas tak skončil bez gólu.

Druhý poločas začal z pohledu nezaujatého diváka slibně. Ordošovu šanci zmařil Doležal, na druhé straně prováhal slibnou pozici Markovič. Sigma byla od začátku druhé půle lepším týmem, do šancí se však nedostávalo ani jedno z mužstev. V 64. zvedla tlak brněnským Houskova tečovaná střela, celá situace však skončila pro Sigmu pouze rohem.

Zbrojovce se na posledních dvacet minut naskytla šance hrát proti deseti, když nervy na uzdě neudržel již dříve napomínaný Varadi. Otázkou bylo, zda se této úlohy zhostí domácí lépe, než o několik dní dříve v Jihlavě.

Odpověď přišla po osmi minutách. Husárův dlouhý pas se dostal až k Pavlu Mezlíkovi, ten pohotově vypálil z voleje, rána se ještě otřela o nešťastného Vepřeka a zastavila se až v síti. 1:0 pro Zbrojovku!

Až na závěrečnou pětiminutovku poslal Grmela na hřiště Petra Švancaru. Genialita tohoto tahu se ukázala již po několika vteřinách. Nikým nehlídaný Švancara se hned při své první akci řítil od poloviny hřiště sám na Zlámala a mazáckým zakončením zápas definitivně rozhodl.

Ludevít Grmela tak hned při své premiéře dovedl Brno k veledůležitým třem bodům, když Zbrojovka po gólech Mezlíka a Švancary udolala Sigmu 2:0.

Jsem šťastný a užiju si víkend, říká Petr Švancara po výhře nad Olomoucí
12.04.2013 | Lucie Hromádková

Jsem šťastný a užiju si víkend, říká Petr Švancara po...

B R N O - Po několika nezdarech se brněnské Zbrojovce konečně podařilo naplno bodovat. Na svém...
Štěstí se přiklonilo na naši stranu, těší nového trenéra Grmelu
12.04.2013 | Lucie Hromádková

Štěstí se přiklonilo na naši stranu, těší nového...

B R N O - Kromě Petra Švancary se k utkání Zbrojovka – Olomouc vyjádřili také kouči obou týmů,...
Premiéru si odbude trenér Grmela v utkání proti Olomouci
10.04.2013 | Lucie Hromádková

Premiéru si odbude trenér Grmela v utkání proti...

B R N O - Do pátečního souboje proti olomoucké Sigmě jde Zbrojovka s novým koučem, avšak se stále...

Fotogalerie

Všechny fotografie