Zbrojovka zdolala Pohronie 4:1

Zbrojovka zdolala Pohronie 4:1

Ž i a r n a d H r o n o m - Zbrojováci porazili v prvním ze dvou utkání na soustředění FK Pohronie. Výhru 4:1 zajistili svými góly Toman, Švancara, Smejkal a Pernica.

Trenéři poslali do hry opět dvě kompletní sestavy, jen brankář Mucha zůstal v bráně celý zápas. V úvodu musel být v pozoru, neboť domácí zahrávali několik rohových kopů po sobě, brněnská defenziva ale situaci ustála.

To Brňané čekali na větší šanci déle, ale zato ji dokázali hned proměnit. Řezníček na půlce udržel balon a poté poslal přesný míč na rozběhnutého Zdeňka Tomana, který se zbavil obránce a zpoza vápna parádní ranou otevřel skóre. Následně pálil Mateković, gólman jeho pokus vyrazil na roh.

Pohronie kontrovalo pár minut poté, kdy se po centru z pravé strany hlavou trefil Lovyniuk. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Po dalším rohovém kopu domácí chybovali a Gyamfi se od vlastního vápna hnal na bránu soupeře. Místo zakončení nakonec volil přihrávku na dobíhajícího Daniela Švancaru, který vrátil Zbrojovce vedení.

Do druhé půle nastoupil mezi čerstvými hráči i Lucas Kubr - a hned se podílel na rychlé třetí brance. Po autovém vhazování mu předal míč Večeřa, Kubr odcentroval a míč hlavou lízl Potočný přesně na nohu Tomáše Smejkala. Ten se neukvapil a ranou k tyči zvýšil náskok Zbrojovky.

Následovat mohly i další branky, skóre se nicméně měnilo až v závěru. Na Smejkalův rohový kop si nezastavitelně naskočil Luděk Pernica a potvrdil, že góly hlavou jsou jeho doménou. Zbrojovka tak i ve třetím přípravném utkání zvítězila, a to 4:1.

VIDEO: Trenér Hynek po utkání s FK Pohronie
A-tým
03.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Hynek po utkání s FK Pohronie

Ž i a r n a d H r o n o m - Zbrojováci zvítězili i ve třetím letním utkání, když v Žiaru nad...
VIDEO: Zdeněk Toman po utkání s FK Pohronie
A-tým
03.07.2024 | Martin Lísal

VIDEO: Zdeněk Toman po utkání s FK Pohronie

Ž i a r n a d H r o n o m - Zhruba půlhodinu čekala Zbrojovka v utkání proti Pohronie na větší...
PREVIEW: Ve středu proti FK Pohronie
A-tým
02.07.2024 | Martin Lísal

PREVIEW: Ve středu proti FK Pohronie

T á l e - Zbrojováci sehrají ve středu 3. července první ze dvou přípravných zápasů v rámci...

Fotogalerie

Všechny fotografie