DIVIZE: Béčko přišlo o vedení a podlehlo jihlavské rezervě 1:2

B r n o - Brněnský B tým sehrál v neděli jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu - do Bystrce přijela rezerva Jihlavy. Brňané šli do vedení zásluhou Šuralovy hlavičky, soupeř ale před pauzou srovnal a ve druhé půli dokonal obrat. Cenné body tak putují na Vysočinu.

Trenér Dostálek poslal tentokrát do hry i dvojici hráčů přeřazených z prvního týmu - Ondru Sukupa a Roberta Bartolomeu. V obraně nastoupil také stoper Jakub Šural, kterého nepustily čtyři žluté karty do utkání proti Líšni. Hosté zase nasadili zkušeného Lacka.

První velkou šanci zápasu zaznamenali již po čtyřech minutách jihlavští hráči. Koubkův průnik však ztroskotal na brankáři Markovi. Domácí si naopak na svou větší šanci museli zhruba čtvrt hodiny počkat, avšak ta byla rovnou gólová! Šural si po rohovém kopu v hostujícím vápně naskočil nejvýše a hlavou uklidil míč za záda bezmocného Jágrika – 1:0.

Vstřelená branka Zbrojováky nakopla. O čtyři minuty později mířil centr z pravé strany hřiště k Doubravskému, ten však ve slibné situaci míč netrefil. O minutu později se na Jágríka řítil Slunský, ze souboje však vyšel vítězně brankář hostí.

Průběh zápasu se postupně vyrovnával a začali se znovu osmělovat i hosté. Ve 28. minutě mohl využít nedorozumění v domácí obraně Lát, avšak trefil pouze Marka.

Brankovou radost si ale v první půli JIhlavští přece jen užili. Jeden z jejich hráčů na konci poločasu využil Bartolomeova podklouznutí na hranici vápna a nikým nerušený pak přihrával na důrazného Lacka. Bývalému záložníkovi Zbrojovky už tak nic nebránilo v tom, aby Marka prostřelil – 1:1.

Druhý poločas začal opět velkou šancí hostující Jihlavy. Již ve 46. minutě však hlavička Koubka skončila pouze na břevně brněnské branky.

Šance z úvodu půle pak byla na dlouhou dobu také jedinou. Další se zrodila až v 71. minutě. Bohužel pro domácí však znamenala druhý gól hostí, to když Marka překonal aktivní Koubek – 1:2.

Závěrečná dvacetiminutová pasáž zápasu pak žádnou výraznější šanci nepřinesla, v dresu Jihlavy vyběhl pomoci ubránit náskok i zkušený Koloušek. Brněnská rezerva tak ztratila nadějně rozehraný zápas a vyšla bodově naprázdno.

B TÝM: Zbrojovka hostí ve šlágru kola Jihlavu
14.09.2019 | Martin Lísal

B r n o - Béčko Zbrojovky přišlo minulý víkend o derby na hřišti Startu Brno, další šlágr je ovšem...