Adam Fousek prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

Adam Fousek prodloužil smlouvu ve Zbrojovce

B r n o - Také v následujících dvou sezónách se brněnská ofenziva bude moci spolehnout i na Adama Fouska. Osmadvacetiletý rodák z Pardubic prodloužil kontrakt se Zbrojovkou do roku 2024.

"Jsem rád, že můžu v Brně pokračovat a zahrát si v dresu Zbrojovky zase první ligu. Řešily se i jiné věci, ale ve Zbrojovce je vize odčinit ten poslední sestup a já jsem rád, že se o to můžu taky přičinit. Už se těším, až to vypukne," řekl Adam po podpisu.

"Fous je pro naši ofenzivu důležitý hráč, je použitelný na více postech a dokáže přidat hře fotbalovou nadstavbu. Jsme rádi, že s námi pokračuje, i když o něj byl celkem zájem," doplnil sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Adam přišel do Brna v létě 2019. Ve své první sezóně vstřelil sedm branek a stal se třetím nejlepším střelcem týmu, k tomu přidal šest nahrávek. V nejvyšší soutěži zapsal další dva góly (oba vítězné) a jednu asistenci, v uplynulém ročníku pak skóroval pětkrát a na šest branek nahrál.

"Do minulé prvoligové sezóny jsem šel v podstatě jako nováček, měl jsem na kontě jediný start za Mladou Boleslav. Byl jsem i mírně nervózní, teď už vím, do čeho jdu. Navíc jsem o dva roky zkušenější a doufám, že to bude znát," usmívá se Fous. "Co se týče minulé sezóny, individuálně to vždycky může být lepší, ale jsem hlavně rád, že jsme to zvládli jako tým a postoupili s předstihem. Jsme v lize, kam jsme chtěli a kam Brno patří."

Adame, ať se ti v Brně i nadále daří!

další články

Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav Václavíček
A-tým
07.08.2022 | Martin Lísal

Zbrojovka smutní, ve věku 75 let zemřel pan Rostislav...

Jsou zprávy, kterým se mysl zdráhá uvěřit. V těchto dnech nás bohužel navždy opustila jedna z...
VIDEO: Super start, každý bod se počítá, těší po výhře Řezníčka
A-tým
07.08.2022 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Super start, každý bod se počítá, těší po výhře...

O l o m o u c – Běžela dvacátá minuta hry, stav 0:0. Kuba Řezníček přebírá míč od Michala Ševčíka...
Béčko v prvním utkání rozstřílelo Holešov
B-tým
06.08.2022 | Martin Lísal

Béčko v prvním utkání rozstřílelo Holešov

H o l e š o v - Fotbalisté brněnského B týmu potvrdili úspěšnou sobotu a v premiéře na hřišti...