Měli jsme na to, abychom urvali tři body, litoval po Baníku Schuster

Měli jsme na to, abychom urvali tři body, litoval po Baníku Schuster

B r n o - Aleš Schuster je jedním z hráčů, jejichž návrat do sestavy přináší Zbrojovce body. Proti Dukle zkušený obránce chyběl, v Budějovicích už ale přispěl k výhře a v základu nastoupil také proti Baníku (0:0).

Ač profesí obránce, patří Aleš k hráčům, kteří dokáží soupeře překvapit. Pocítily to loni Teplice, kde stoper rozhodl o přerušení dlouhé série bez venkovní výhry, pocítila to i Plzeň. V letošní sezoně skóroval Schuster proti Hradci a k dalšímu střeleckému zápisu byl blízko i včera.

"Gól," odvětil po utkání lakonicky na dotaz, co jeho hlavičce chybělo. "Dobrý centr, já se jej snažil prodloužit na zadní tyč. Šel jsem do souboje s tím, že mě balon může najít, a taky že našel. Možná kdybych to dal o kousek výš, tak to v bráně skončilo, škoda," vzpomínal na jednu z největších šancí Zbrojovky v utkání.

Schuster neuspěl, neuspěli ani jiní - duel tak skončil bezbrankovou remízou, tedy stejně jako loňský domácí zápas. "Myslím, že jsme měli na to, abychom urvali tři body. Je to pro nás ztráta. Oběma mužstvům se povedlo uhrát vzadu nulu, nechybělo nám nasazení. Snad je vidět, že bojujeme, ale musíme se víc pokoušet o průnikové akce. Hrát dobře vzadu a pokusit se něco urvat vpředu," hovořil Schuster po skončení zápasu.

V tuzemské soutěži se vám nestane zrovna každý den, že budete bránit nejlepšího střelce evropského šampionátu. Schuster to se spoluhráči zvládl, Milan Baroš byl jen stínem dravce, který minulý týden svými nálety trápil Spartu. "Možná dnes dostal méně míčů, než je zvyklý, dobře jsme se o něj starali. Čekal na naše chyby, ty nepřišly, tak byl asi trochu otrávený. Nemohl uplatnit svou rychlost, pořád je to ale kvalitní útočník," souhlasil Schuster s tím, že v souboji s takovým hráčem nesmíte polevit ani na vteřinu.

Ostatně - otrávit Barošovi hru byl jeden z receptů, který trenér Kotal týmu naordinoval. Není to nijak nová věda, čas od času to platí na sebelepší útočníky. "Nedostal se do hry, víc se rozčiloval," všiml si Schuster. "Ale nic vyjímečného to nebylo. Párkrát jsme si něco řekli, když jsem třeba od něj dostal na začátku loktem. Ale tohle k fotbalu patří," zakončil.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...