Ostrava nás v druhém poločase potrápila, říká po zápase s Baníkem Milan Lutonský

Ostrava nás v druhém poločase potrápila, říká po zápase s Baníkem Milan Lutonský

Zbrojovka si bod z Ostravy odváží i díky ústřední postavě prvního poločasu. Milan Lutonský po zápase hovořil nejen o své brance z dobrých čtyřiceti metrů, která byla zároveň jeho premiérovou v nejvyšší soutěži.

"Bod je pro nás dobrý a ceníme si ho, Ostrava se ve druhém poločase dostala do tlaku, který ke konci narůstal" uvedl Lutonský. "Na konci už nám docházely síly, museli jsme se uchýlit i k odkopávání míčů."

Zároveň předpověděl, že Baník do sestupových vod rozhodně nepatří. "Pokud bude takhle Ostrava hrát i nadále, ze dna tabulky se rozhodně odpoutá." řekl devatenáctiletý záložník. "Hráli důrazně, agresivně - hráli vlastně o všechno. I v zakončení jim ale dnes chybělo štěstí."

Jeho kuriózní branka z velké dálky těsně před koncem prvního poločasu poslala Zbrojovku do vedení. "Když odpálil gólman míč ke mně, tak jsem u něj byl dřív než obránce ve skluzu a po mojí střele se mu míč ještě otřel o kopačku, proto možná zaplul až do brány." radoval se ze své první trefy v Gambrinus lize Lutonský.

Vyjádřil se i k absenci kapitána týmu, Petra Švancary. "Nějakou změnu na hřišti necítím, Švanci za námi skoro každý trénink chodí do kabiny, povzbudit a podpořit." podotknul Lutonský. "Švanci ale určitě využije příležitost a něco mi za ten gól napočítá, já to ale zaplatím rád a snad ty góly budou přibývat." usmívá se odchovanec Zbrojovky.

Je také vděčný za atmosféru v kabině, kterou umocňují výsledky na hřišti. "Před reprezentační pauzou se nám podařilo porazit Liberec, takže nálada v kabině je ideální, fotbal si rozhodně užíváme." ocenil mladý brněnský štírek. "Máme 18 bodů na kontě což je příjemné, rádi bychom k nim na podzim ještě něco přidali."

Milan Lutonský po utkání.

další články

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka
Ostatní
07.12.2021 | Martin Lísal

Z HISTORIE: Rekordní série oslavence Václavíčka

B r n o - Kapitán mistrovské jedenáctky a olympijský vítěz Rostislav Václavíček dnes slaví...
Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal

Zbrojováci si konec roku opět zpestřili hokejem

B r n o - Bývá už tradicí, že si fotbalisté závěr roku zpestří doplňkovými sporty, především...
VIDEO: Sestřih utkání v Opavě
A-tým
06.12.2021 | Martin Lísal. FOTO: Petr Nečas

VIDEO: Sestřih utkání v Opavě

B r n o - Fotbalisté Zbrojovky zvítězili v posledním utkání podzimu na hřišti Opavy 2:0, když se o...