Trenér Kotal před utkáním s Libercem

Trenér Kotal před utkáním s Libercem

B r n o - Podzimní část SYNOT ligy míří do finiše, Brňané se doma představí už jen dvakrát. V neděli 8. listopadu se od 18 hodin střetnou s rozjetým Libercem, přičemž v zadních řadách bude letos poprvé absentovat pilíř Pavel Košťál.

"Věřím, že ho dokážeme nahradit. Pavel je soubojový hráč, dominantní a nesmírně platný, nicméně Aleš Schuster je také silný. Bohužel herní zatížení zatím neměl takové, jaké by bylo potřeba, ale věříme, že to zvládne," naznačil kouč, že pro náhradu Košťála počítá s nejvyšší pravděpodobností s uzdraveným Schusterem. "Svou zkušeností by měl být platným členem obrany. Variant samozřejmě bylo víc, ale nechtěli jsme kvůli jedné změně zasahovat do více postů," doplnil.

Výzva, která na Brno čeká, se ostatně netýká jen defenzivní čtveřice. "Bránit musíme kompaktně, jako celek. Již vzhledem k tomu, jakou kvalitou Liberec disponuje, je nesmírně důležité, jak organizaci defenzivy zvládneme. Soupeř podává velmi dobré výkony, příliš branek neinkasuje a je schopný se prosadit v útočné fázi. Věřím, že kluci jsou posledními výsledky povzbuzeni a budou chtít soupeři oplatit jarní porážku," doufá Kotal.

Ten měl možnost soupeře studovat i při včerejším pohárovém utkání, které Liberec v Groningenu nakonec vyhrál. "Myslím, že Liberec má obrannou fázi aktuálně kvalitnější, než Plzeň. Je těžké jim dát gól. Záleží samozřejmě, v jakém složení nastoupí, ale obrannou čtveřici moc nemění a pokud bude Bartošák zdravotně v pořádku, bude podle mého odpovídat té pohárové," vysekl Kotal soupeři poklonu.

A jak je na tom Zbrojovka? Absence Košťála je jasná, mimo jsou také Pašek, Zoubele a Moukanza. "Keresteš trénuje, v nominaci na utkání určitě bude Pavel Zavadil," prozradil Kotal. "Meteorologové slibují, že by mělo být velmi pěkné počasí, což je pro diváky příjemné. Doufám, že jich dojde hodně a uvidí alespoň tak kvalitní výkon, jaký byl ten s Plzní," pousmál se kouč na závěr.

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...