Tři góly, tři body. Trenér Kotal mohl své hráče za efektivitu pochválit

Tři góly, tři body. Trenér Kotal mohl své hráče za efektivitu pochválit

B r n o - Trenér Kotal si dnes mohl oddechnout. Ač vše vypadalo ještě po hodině hry dost otevřeně, jeho svěřenci nakonec domácí premiéru proti Hradci Králové zvládli a zvítězili 3:0.

Na pozápasové tiskovce dostal jako první slovo hostující kouč Luboš Prokopec. "Brnu musím pogratulovat k výhře, my jsme byli vyrovnaným soupeřem pouze první půlhodinu. Bohužel se nám několik nadějných brejků nepovedlo proměnit," žehral na fakt, že jeho svěřenci zatím v lize nedali gól.

"Rozhodně ale nepanikaříme. Šance si vytvořit umíme, musíme pracovat na efektivitě. Po pauze už to bylo spíš na jednu bránu, mne ale mrzí, že navzdory výškové převaze jsme inkasovali góly po rohových kopech," hledal příčiny prohry.

Úvodní půlhodinu hodnotil domácí kouč Václav Kotal pochopitelně úplně jinak. "Nedokázali jsme si přihrát víc než dvakrát po sobě, hráči trochu podlehli dojmu důležitosti tohoto utkání a Hradci se dařilo eliminovat naše přednosti. Pak se to zlepšilo, vytvořili jsme si šance a po změně stran je konečně realizovali brankově, byli jsme konečně efektivní," netajil spokojenost.

Zbrojovka tak nakonec Kotalův bývalý tým porazila 3:0. "Důležitým prvkem také byl zákrok Vaška Hladkého za stavu 1:0. Jinak jsme soupeře ve druhé půli do nebezpečných šancí nepouštěli, to rozhodlo."

V konečném důsledku se tak jako možný bod obratu jeví občerstvovací pauza po třiceti minutách hry - hrálo se totiž ve velkém horku. "Něco jsme si během té pauzy řekli a z hráčů spadla nervozita. Trochu jsme se uklidnili a už to bylo lepší," souhlasil Kotal a jeho slova potvrdil také Prokopec: "My po té přestávce naopak neudrželi míč, jen jej nakopávali a byli jsme bojácní."

další články

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně
Ostatní
05.12.2022 | Klub

Zbrojovácký Fanshop bude před svátky otevřený denně

B r n o - Oficiální zbrojovácký Fanshop přechází před svátky tradičně na vánoční režim! Od 12. do...
VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!
A-tým
05.12.2022 | Martin Lísal

VIDEO: Zbrojováci si zpestřili program hokejem!

B r n o - Bývá zvykem, že poslední týden před zimní dovolenou si hráči zpestří hokejem. Je tomu tak...
Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...