VIDEO: K bodům pomohl i uzdravený Kuba Šural. Důležitá výhra, oddechl si

VIDEO: K bodům pomohl i uzdravený Kuba Šural. Důležitá výhra, oddechl si

B r n o – Na den přesně půl roku čekal obránce Jakub Šural na soutěžní zápas. Začátkem října se v duelu se Spartou B zranil, ze sestavy vypadl i po zimní přípravě. Včera proti Příbrami už ale na hřišti nechyběl a svým dílem přispěl k výhře 1:0.

„Těžko ten zápas teď hodnotit, když jsem hrál, musím se na to pak podívat. Myslím, že začátek jsme měli dobrý, potom přišlo hluché místo, ale dali jsme gól a začali jsme zase hrát. Z mého pohledu jsme byli lepší, určitě jsme měli přidat ještě nějaké góly, šance na to byly. I já jsem to měl na hlavě. Ale vyhráli jsme, máme tři body a chystáme se na další zápasy,“ shrnul Šury průběh duelu.

O výhře Zbrojovky rozhodl povedený Barišův volej. „Krásně to uklidil z voleje, hezky, moc hezky. Dobře se tam dostal a dobře to trefil. Ani se nedivím, má dobrou kopací techniku i střelu,“ chválil Šury parťáka z defenzivní řady, která oproti minulému utkání doznala změn. „Obrana byla skoro nová, já jsem hrál po delší době, vedle Čermus, Matěj Hrabina šel doleva a vrátil se Bari. Ale myslím, že jsme to zvládli docela v pohodě. Jak jsem říkal, na začátku jsme měli hluché místo, kdy nás podržel Berky. Ke konci se na nás tlačili, ale nevybavuju si, že by měli vyloženou šanci.“

Souboj s Příbramí nebyl rozhodně snadný, i s ohledem na zmíněnou dlouhou pauzu, kterou má brněnský obránce za sebou. „Přiznám se, že jsem cítil brzy únavu, nehrál jsem nějakou dobu. V přípravě jsem odehrál skoro všechno, ale pak jsem z toho zase vypadl a trénink není zápas. Jinak jsem se ale cítil dobře. Teď nás čeká hodně zápasů, což osobně vítám, pro mě je lepší hrát než trénovat. Kondici v zápase naberete mnohem snadněji, takže jsem za to rád,“ naznačil, že nahuštěný dubnový program mu osobně vrásky nedělá.

V tabulce mají Brňané deset kol před koncem devítibodový náskok, tím se ovšem nehodlají opájet. A řeči o jistém postupu? Na ty také není v kabině místo. „Řekli jsme si, že s tím vůbec nebudeme počítat. Všichni to říkají, ale stejně nás budou nahánět a nás to může jen dostat pod tlak. Jasně jsme si řekli, že hrajeme, jako kdybychom soutěž vedli o bod, nebo nevedli vůbec. Včera to byla důležitá výhra, bylo by blbé se dostat do nějaké špatné šňůry. Možná to podle toho i vypadalo. Tím, že nám to minule nevyšlo, jsme věděli, jak je důležité dostat se zpátky na vítěznou vlnu. Ale zvládli jsme to, jsem za to rád,“ zakončil Šury.

Fotogalerie

Všechny fotografie

další články

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně
A-tým
02.12.2022 | Martin Lísal

Na závěr TIPSPORT LIGY výhra v Trenčíně

T r e n č í n - Fotbalisté Zbrojovky zakončili letošní TIPSPORT LIGU na hřišti Trenčína. Jakub...
PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně
A-tým
01.12.2022 | Martin Lísal

PREVIEW: TIPSPORT LIGU zakončíme v Trenčíně

B r n o - Letošní zimní TIPSPORT LIGU zakončí Zbrojovka na hřišti slovenského Trenčína. Poslední...
U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu
Mládež
28.11.2022 | Martin Lísal

U16: Zbrojovka v Marečkově memoriálu porazila Jihlavu

B r n o - Dorostenci Zbrojovky zvládli druhé utkání Marečkova memoriálu. Na domácím hřišti v areálu...