Zbrojovka v prvním domácím zápase remizovala s Teplicemi

Zbrojovka v prvním domácím zápase remizovala s Teplicemi

Zbrojovka měla v první půli převahu, přesto v jejím závěru smolně inkasovala. Bod jí zachránil v sedmašedesáté minutě svou první prvoligovou trefou Milan Halaška.

Brňané se poprvé v sezoně představili na vlastním stadionu, avšak v úvodních minutách spíše čekali na to, s čím vyrukují hosté. Už ve čtvrté minutě je za pasivní vstup do zápasu mohl ztrestat Čajič, ale svou střelu zpoza vápna nasměroval mimo tři tyče Doležalovy brány.

Trenér Čuhel z lavičky velmi hlasitě nabádal své svěřence ke zvýšenému pohybu a ti ho zanedlouho vyslyšeli. Po rychlém přesunutí hry se za teplickou obranou zjevil Švancara, který přetaženým centrem našel nabíhajícího Paška, ale domácí obránce svým volejem trefil jen střed brány, kde byl připravený Grigar.

Zbrojovka postupně získávala půdu pod nohama a začala svého soupeře přehrávat. Převahu mohl v sedmadvacáté minutě korunovat z přímého volného kopu Zavadil, jeho parádní ránu zastavilo až břevno teplické brány.

Domácí tým si vypracovával další šance. Velmi nadějná byla hlavička Pernici nebo technický pokus kapitána Švancary.

V nastaveném času prvního poločasu se však ukázalo, jak dokáže být fotbal někdy nespravedlivý. Po centru Mahmutoviče si nešťastně srazil míč do vlastní sítě David Pašek. Přestože hosté v úvodní pětačtyřicetiminutovce ani jednou přímo neohrozili Doležala, šli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Po necelé hodině hry jej mohl navýšit dravým průnikem bosenský útočník Mahmutovič, jeho obstřel výborně vyrazil strážce zbrojovácké svatyně.

Petr Čuhel se vzápětí pokusil oživit domácí hru střídáním a vyšlo mu to dokonale. Místo Jurdíka šel na hrot Halaška a v sedmašedesáté minutě se výborně zorientoval ve skrumáži před brankou a dorazil hlavou míč za bezmocného teplického brankáře. Pro brněnského útočníka to byla první prvoligová trefa v kariéře.

Vyrovnání vneslo na kopačky žlutomodrých nervozitu, která vyvrcholila osm minut před koncem, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Rosa. Brňané hnáni vynikajícími fanoušky soupeře v závěru přitlačili k šestnáctce, ale další gól už nepřidali.

Video (FC Zbrojovka Brno)

Ohlasy trenérů

Petr Čuhel (FC Zbrojovka Brno): Máme za sebou zápas se silným soupeřem s dobře organizovanou obranou. Škoda té inkasované branky, k tomu nemuselo vůbec dojít, kdybychom nevyřešili špatně předchozí situaci. Ve druhé půli se nám povedlo vyrovnat, vzhledem k průběhu zápasu a k síle soupeře je ten bod asi spravedlivý.
Lukáš Přerost (FK Teplice): Do Brna jsme jeli pro tři body, i když bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. V prvním poločase jsme přežili těžší momenty při sérii rohů soupeře a pak nám v podstatě byla darována vedoucí branka. Ve druhé půli jsme museli stáhnout Štěpána Vachouška a přišli o klid, dohrávali jsme to spíš na bojovnost. Ty fauly na žlutou kartu vyplynuly ze hry.
Byla to nešťastná chvíle, litoval po utkání autor vlastní branky David Pašek
06.08.2012 | Jakub Sabol

Byla to nešťastná chvíle, litoval po utkání autor...

Běžela poslední minuta prvního poločasu, Zbrojovka měla hru pevně pod kontrolou, hrála aktivně,...
Trenér Čuhel hodnotil první domácí střetnutí v této sezóně
06.08.2012 | Jakub Sabol

Trenér Čuhel hodnotil první domácí střetnutí v této...

První zápas před vlastními diváky skončil nerozhodně 1:1, hned po zápase jej hodnotil také trenér...
Milan Halaška zažil nejhezčí moment v dosavadní kariéře
05.08.2012 | Jakub Sabol

Milan Halaška zažil nejhezčí moment v dosavadní...

Do zápisu utkání, které skončilo 1:1, se výrazně zapsal útočník Milan Halaška. Muž, který do...

Fotogalerie

Všechny fotografie