Jihlava
30.kolo

Zbrojovka obrannou hráz Varnsdorfu nepokořila a bere bod za bezgólovou remízu

30.09.2018 | Daniel Král. FOTO: Martin Tajč

B R N O - Prolomit nejlepší defenzívu v soutěži a navázat na sérii tří domácích výher - s těmito úkoly nastoupila Zbrojovka do zápasu proti Varnsdorfu i s uzdraveným Lukášem Magerou na hrotu. Splnit se je bohužel nepodařilo. I přes vyloučení Krejčího byli Brňané po celý zápas aktivnějším týmem, Varnsdorf ale posedmé z deseti zápasů udržel čisté konto a odváží si z Brna bod.

10.kolo, neděle 30.9.2018, 15:00
FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
0:0
(0:0)
FK VarnsdorfFK Varnsdorf

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu (76. Jambor), Kříž (46. Sedlák), Růsek, Krejčí, Lutonský (34. Štepanovský) – Magera (C).
FK Varnsdorf: Porcal (C) – Zbrožek, Kozma, Kouřil, Heppner – Dordić (70. Rudnytskyy), Richter, Kocourek (83. Barac), Bláha, Kodeš – Ondráček (64. Votava).
Žluté karty: 28., 43. Krejčí; 41. Kříž - 82. Heppner
Červená karta: 43. Krejčí
Rozhodčí: Klíma – Fišer, Petřík

Diváci: 1795

Komentář

Zbrojovka do zápasu nastoupila i se zotaveným Lukášem Magerou, a tak se čekalo, jak se i s jeho pomocí vypořádá nejlepší ofenzíva ligy s nejlepší defenzívou.

Domácí se dle očekávání od úvodních minut chopili iniciativy a byl to právě Magera, kdo na Porcalovu bránu vyslal první pokus. Střela brněnského kanonýra ovšem mířila jen nad. Po čtvrthodině vymyslel Krejčí další zajímavou akci - kolmicí našel Mageru, ten předal balón Růskovi a jen pohotový zákrok Porcala zabránil změně skóre.

Zbrojovce se příliš nedařilo dostávat se do vyložených příležitostí kombinační hrou, a tak hlavní nebezpečí hrozilo v první půli především při kopech od rohového praporku. Po jednom z nich přišla takřka ideální střela Antonína Růska, ke smůle Brna však v tomto případě Porcala zachránilo břevno. Když šance nepřicházely, přineslo vzrušení až vyloučení Krejčího za druhý žlutý faul těsně před poločasovou přestávkou.

Ani tento moment toho na obrazu hry příliš nezměnil a za gólem šli nadále především domácí hráči. Varnsdorf se na útočnou polovinu vydával spíše sporadicky. Povedenou pumelicí se prezentoval střídající Štěpanovský, ale Porcal byl i na jeho pokus připraven. Sám si pak Porcal na problémy zadělal po jednom z řady centrů od Bartolomea, neposedný míč se mu ale nakonec podařilo včas zkrotit.

Největší šance zápasu přišla až v úplném závěru, přesněji ve druhé minutě nastavení. Po ose Magera - Jambor se míč dostal k Růskovi, který měl na noze tři body, ovšem jeho střela skončila jen těsně vedle tyče. V zápasu na šance spíš skromnějším si tak oba celky rozdělily po bodu za bezbrankovou remízu.