Úspěšný restart! Zbrojovka veze z Jablonce zaslouženou výhru

Úspěšný restart! Zbrojovka veze z Jablonce zaslouženou výhru

JABLONEC - Vynucená pauza svěřencům trenéra Machálka prospěla. Zbrojovka přes řadu absencí sváděla pod Ještědem v první půli s Jabloncem vyrovnanou bitvu, krátce po změně stran pak veledůležité tři body a první ligovou výhru vystřelil Jakub Přichystal.

Kouč Machálek dal po dvouzápasové pauze v bráně šanci Floderovi, prvoligovou premiéru si odbyl uzdravený Kotula a vpředu operoval s Kubou Přichystalem Rudolf Reiter. Pro zranění či nemoc nemohl kouč počítat s rovnou desítkou hráčů, na výkonu to ale znát nebylo.

Úvodní rozkoukávací desetiminutovku prvního zápasu po restartu nejvyšší soutěže uzavřel nebezpečný Krobův centr před Floderovu bránu, naštěstí pro Brno pozorný Fousek zvládl míč odvrátit před dobíhajícím Holíkem na roh. I po něm bylo před Floderem rušno a hostující gólman si připsal první zákrok po střele Štěpánka. Záhy na to zahrozila také Zbrojovka. To když se těsně bráněný Fousek prodral k zakončení po centru Štepanovského, střela ale postrádala potřebnou razanci.

Druhá šance Brna byla již o poznání nebezpečnější. Reiter se na hranici vápna dokázal s míčem odpoutat od Štěpánka a následný obstřel cestou mimo bránu olíznul spojnici! Nebezpečný byl také roh Štepanovského, po kterém na zadní tyči nedokázal Fousek stlačit pod břevno ránu z první.

Hned minutu na to opět hrozil Jablonec a tyč tentokrát pomohla Floderovi, jenž se po Holíkově střele z úhlu mohl jen ohlížet. Již na vlastní um se Floder mohl spolehnout ve 26. minutě, kdy musel rychle na zem po Ladrově střele tečované do protipohybu brněnského gólmana. Oba týmy se v aktivitě střídaly i nadále, Štepanovského rána z dobré pozice ale byla zablokována, střídající Hladík pálil vysoko nad a v závaru po rohovém kopu na druhé straně se nejlépe zorientoval Floder. I proto skončila první půle i přes šance na obou stranách bez branek. Ztrátou nicméně bylo zranění dobře hrajícího Reitera.

Brno zahájilo druhou půli znovu aktivně a hned ve druhé minutě bylo velmi blízko úvodní brance. Šumbera vletěl hlavou do Kotulova centru z pravé strany a Hrubý si musel připsat parádní zákrok, aby udržel skóre nerozhodné. To ovšem platilo pouze do 53. minuty. Po Hladíkově aktivitě ve vápně se míč dostal k Jakubu Přichystalovi, ten nic nevymýšlel, míč z první napálil na bránu a s přispěním teče domácího Martince poslal Brno do vedení!

Zbrojovka se ani po vstřelené brance neuchýlila k pouhému bránění výsledku. Nadějný kontr ze 64. minuty zakončil Hladík ve snaze o technickou střelu mimo. Brno bylo vzadu výborně organizované a Jablonec nepustilo až do konce zápasu do jediné šance. Domácí se dokonce až pět minut před závěrem zápasu dostali do prvního zakončení druhé půle, Floder ale zůstal neprověřen a svěřenci trenéra Machálka si tak zcela zaslouženě připisují první letošní výhru poté, co disciplinovaným výkonem vymazali ve druhém poločase ofenzivu Severočechů. V samém závěru se na hřiště dostal i talentovaný Daniel Fila, pro něhož to byl vůbec první zápas v "áčku".

V závěru už jsem toho měl docela dost, usmíval se střelec Přichystal
A-tým
07.11.2020 | Martin Lísal

V závěru už jsem toho měl docela dost, usmíval se...

J a b l o n e c - Podruhé v této sezóně dokázal Jakub Přichystal otevřít skóre utkání. Proti Sigmě...
Trenér Machálek po výhře v Jablonci
A-tým
06.11.2020 | Martin Lísal

Trenér Machálek po výhře v Jablonci

J a b l o n e c - První výhra v sezóně - a také první prvoligová výhra v kariéře pro trenéra...
PREVIEW: Liga je zpět. Po nucené pauze míříme do Jablonce
05.11.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: Liga je zpět. Po nucené pauze míříme do...

B r n o - Více než měsíc trvající přestávka je snad u konce, Zbrojovka by se po restartu...

Fotogalerie

Všechny fotografie