Gólová nadílka v Chrudimi

Gólová nadílka v Chrudimi

C h r u d i m - Zbrojováci ovládli první ze dvou prosincových přípravných duelů. Na hřišti Chrudimi se od první do poslední minuty prezentovali aktivní hrou, která přinesla hned devět branek.

Na chrudimskou umělku vyběhli v základní sestavě také oba hráči na zkoušku - gólman Dominik Sváček a obránce Foster Gyamfi. V základní sestavě byl také kapitán B týmu Vojta Šmid.

Prakticky od první minuty určovali hostující hráči tempo hry a dostávali se do šancí. V páté minutě ještě chrudimský brankář Potočného hlavičku vyrazil, chvilku poté pálil po Texlově přihrávce Toman nad. Ale pak už se skóre měnilo. Foster našel na křídle rozběhnutého Granečného a jeho centr umístil placírkou do sítě Nicolas Martinek. První gól utkání - a také první gól pro slovenského záložníka v brněnském "áčku".

Zbrojováci nepolevili v tempu. Kronus pálil těsně vedle, následně Smejkal nedosáhl na střílený centr Granečného. V 19. minutě přišla ovšem další povedená akce. Přes Endla a Tomana se míč dostal ke Smejkalovi, ten po rychlém úniku po křídle odcentroval a Roman Potočný se po otočce prosadil podruhé.

Ve 33. minutě pak přišel dost možná nejhezčí moment utkání. Chrudim zahrávala rohový kop, míč ve vápně vybojoval Denis Granečný a vydal se dopředu. Obešel protihráče a na polovině soupeře už nejspíš přemýšlel, komu z výhodněji postavených spoluhráčů přihraje. Pak si ale všiml, že Oliveira je daleko z brány - a dalekonosnou ranou se trefil přesně.

Konečnou podobu dal výsledku v první půli opět Roman Potočný. Ve vápně byl po Kronusově přihrávce faulován Martinek a zkušený útočník bezpečně proměnil nařízenou penaltu.

Do druhého dějství zasáhli postupně i všichni náhradníci, mezi kterými byl například dorostenec Večeřa a hráči B týmu Strnad a Juritka. Hned po několika minutách se jeden z nováčků blýskl dalším povedeným momentem. Jiří Hamza se ve vlastním vápně zmocnil míče a vydal se mezi několik protihráčů. Následně povedenou přihrávkou našel Romana Potočného, ten se zbavil brankáře a z úhlu do odkryté brány završil hattrick.

Po hodině hry se zase ukázalo, jak je důležité napadat soupeřovu rozehrávku. Hamza vybojoval míč pro Pachlopníka a jeho ránu gólman ještě vyrazil. Ovšem jen k Janu Hellebrandovi, který kličkou obešel protihráče a z hranice vápna mířil přesně. Také pro něj to byl první gól v novém působišti.

To už byl na hřišti i gólman Michal Hložánek, který vystřídal Sváčka - mnoho práce neměl ani jeden z brněnských gólmanů a oba jen sledovali, kterak se na chrudimské umělce dále sypal sníh i branky. Hellebrand ze středového kruhu obloučkem našel Ondřeje Pachlopníka, který hezkým dloubákem přehodil gólmana a zvýšil už na 7:0. O pár minut později střílel po Večeřově centru Granečný do tyče a odražený míč poslal do sítě Peter Juritka.

Poslední devátý zásah pak symbolicky obstaral nejproduktivnější muž utkání. Nejprve přihrával pod sebe Strnad a Večeřa se šikovně obtočil kolem soupeře, jeho pokus nicméně obránce před brankovou čarou odkopl. Ovšem jen na nohu Denise Granečného, který ke gólu a dvěma nahrávkám přidal další trefu a upravil na konečných 9:0.

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi
A-tým
02.12.2023 | Martin Lísal

VIDEO: Sestřih utkání v Chrudimi

C h r u d i m - Devět branek, spousta zajímavých akcí a šancí. To vše nabídl včerejší přípravný...
OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

OHLASY: Josef Mucha po utkání v Chrudimi

C h r u d i m - První přípravný zápas krátkého zimního bloku nabídl netradiční porci devíti branek,...
Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni přistoupili
A-tým
01.12.2023 | Martin Lísal

Roman Potočný: Jsem rád, jak k tomu všichni...

C h r u d i m – Při absencích Řezníčka, Berkovce a Divíška byl Roman Potočný v pátečním utkání v...