Gól přišel pozdě, Zbrojovka podlehla Plzni 1:3

Gól přišel pozdě, Zbrojovka podlehla Plzni 1:3

B r n o - Konečně se dočkali gólu, nikoliv však bodů. Fotbalisté Zbrojovky podlehli na Srbské prvnímu týmu tabulky - Plzni. Na hattrick Čermáka nalezl odpověď jen Ashiru. Obrovské uznání zaslouží brněnští příznivci, kteří i přes nepříznivý vývoj neúnavně podporovali svůj tým až do závěrečného hvizdu.

Za zpěvu solidně zaplněných tribun se o první vzruch postaral domácí tým, Lutonského nebezpečný centr odvracel Hubník. Zanedlouho zahrozila Plzeň. Kopic ve vápně našel Čermáka, jehož ránu obrana domácích zablokovala. Útočníka Bakoše zase zastavil praporek pomezního. Hezkou akci si připravila Zbrojovka. Lutonský uvolnil Pilíka, jehož ránu z dobré pozice brankář Kozáčik lapil.

Brňané se drželi za hlavu v desáté minutě. Ashiru nastartoval své rychlé nohy, utekl Havlovi, ale přihrávkou pod sebe nenašel nikoho ze spoluhráčů. Na centr Sukupa jen těsně nedosáhl Pilík a střela Poláka zhruba o metr přelétla horní tyč. Ashiru byl při chuti. Ve dvacáté minutě si u levé postranní čáry povodil hned dva fotbalisty Viktorie. Následný centr Škoda nedokázal hlavou usměrnit do sítě.

Slabší moment si Zbrojovka vybrala po půlhodině hry, bohužel to mělo fatální následky. Hráči v červeném ve vápně nepokryli Aleše Čermáka, který překonal Melichárka. Brněnský brankář navíc inkasoval žlutou kartu za protesty. A hůře bylo, když Lutonský na zadní tyči nepokryl Bakoše, ten ještě vylepšil pozici pro Čermáka, jenž zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Z nepříjemné situace mohl Brno dostat Pavlík, svoji hlavičkou ale rozvlnil pouze horní síť.

Zkraje druhého poločasu Brno inkasovalo potřetí. Odchovanec Sparty krátce po pauze dorážkou zkompletoval hattrick. O rychlou odpověď se pokusil Ashiru. Hbitým manévrem se zbavil Havla, v šestnáctce jej ale domácí hráči zastavili. O poznání slibnější byla akce Acosty Jeho finální přihrávce zabránil pohotovým skluzem Hubník.

Trenér Pivarník na nepříznivý vývoj reagoval střídáním, když do hry poslal Růska s Bazeljukem. Obraz hry se ale příliš nezměnil. Zbrojovka se snažila s výsledkem něco udělat, bohužel ji však trápila nepřesná koncovka. Ashirovu ránu tečovala obrana na roh, zakončení Acosty postrádalo přesnost. Osm minut před koncem ale Plzeň chybovala v rozehrávce, Ashiru zaváhání využil, rozběhl se do otevřené obrany a přesnou střelou k tyči protrhl střeleckou smůlu, která Brno doprovázela přes 570 minut. Víc už toho Zbrojovka nestihla a Plzni podlehla 1:3.

VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Plzní
22.04.2018 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Pivarník po utkání s Plzní

B r n o - Pět kol před koncem je situace Zbrojovky zase o něco složitější - po prohře s Plzní a v...
VIDEO: Tomáš Pilík po utkání s Plzní
22.04.2018 | Jaroslav Galba, Martin Lísal. FOTO: Jaroslav Drápal (FOTEX).

VIDEO: Tomáš Pilík po utkání s Plzní

B r n o - Brňané proti Plzni bojovali statečně, na tři obdržené góly v prvním poločase ale...
VIDEO: Ondřej Sukup po utkání s Plzní
22.04.2018 | Jaroslav Galba, Martin Lísal.

VIDEO: Ondřej Sukup po utkání s Plzní

B r n o - Zbrojovák Ondřej Sukup se na hřišti Slovácka vrátil do základní sestavy, v níž vyběhl...

Fotogalerie

Všechny fotografie