Vydřený pohárový postup trefil Šumbera

Vydřený pohárový postup trefil Šumbera

B R N O - Během reprezentační přestávky čekal na svěřence Miloslava Machálka duel třetího kola MOL Cupu proti Jihlavě. O osudu bojovného utkání a především postupu Zbrojovky rozhodla nakonec jediná branka, o kterou se před koncem postaral Šumbera.

Pohárový souboj zahájila Zbrojovka se třemi stopery, v sestavě se pak poprvé po zranění objevil Damián Bariš a mezi tyče si stoupl Floder. Úvodní minuty souboj s celkem z Vysočiny patřily domácím. V zajímavé pozici se objevoval v 17. minutě Štepanovský, jeho zakončení ale skončilo nad brankou. Hosté zahrozili poprvé po necelé půlhodině, kdy Svoboda vybízel ke střele nabíhajícího Arroya, ale ten balón vůbec netrefil. Jihlava ovšem vycítila, že se s domácími dá hrát, a dovolovala si častěji choutky na útočné polovině.

Úvodní dějství nabízelo více bojovnosti, než pohledných fotbalových kombinací a akcí. Z domácích řad hýřil nejvíce svou aktivitou na pravé straně Štepanovský. Po jednom ze svých průniků si vyměnil míč s Přichystalem, následně však rána kapitána Zbrojovky směřovala nad branku. Větší šance v první půli scházela, a tak se kabin šlo za bezbrankového stavu.

Ten mohl hned po pěti minutách hry ve druhé půli změnit po pasu Moravce nabíhající Hladík, který ještě akci vyšperkoval pasem na Štepanovského, jehož pokus ovšem pozorný gólman Jihlavy Lancman vyrazil. Po hodině hry se připomněla znovu také druholigová Jihlava, když akci rozjel Smejkal, který následně dával míč pod sebe do druhé vlny, nicméně ránu Rittera si brankář Floder u bližší tyče pohlídal.

Hosté se chvíli poté ozvali znovu hned dvakrát. Nejprve šestnáctkou proskákal nebezpečný centr po přímém kopu těsně vedle levé tyče a za šest minut Smejkalova rána prověřila připravenost brankáře Flodera, který držel svůj celek. Když už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, tak domácí dokázali dvě minuty před koncem udeřit. Po chybě hostů při rozehrávce a skvělé práci Sedláka dostal nabito Šimon Šumbera a jeho tečovaný pokus zapadl o tyč do sítě – 1:0.

Jihlava už čas ani síly na odpověď neměla, a tak Zbrojovka po hubené výhře slaví postup do 4. kola MOL Cupu.

Šimon Šumbera: Výhra by nám mohla psychicky pomoci
A-tým
08.10.2020 | Martin Lísal. FOTO: Lukáš Polgár

Šimon Šumbera: Výhra by nám mohla psychicky pomoci

B r n o – Šimon Šumbera šel ve včerejším pohárovém klání do hry jako poslední, na hřišti strávil...
VIDEO: Trenér Machálek po pohárovém utkání s Jihlavou
A-tým
07.10.2020 | Martin Lísal

VIDEO: Trenér Machálek po pohárovém utkání s Jihlavou

B r n o - Zbrojováci se na postup do 4. kola přes Jihlavu pořádně nadřeli. Už to vypadalo, že duel...
PREVIEW: V poháru s Jihlavou, zápas poběží na Zbrojovka TV
A-tým
06.10.2020 | Martin Lísal

PREVIEW: V poháru s Jihlavou, zápas poběží na...

B r n o - Zbrojovka se letos poprvé představí v pohárové soutěži. Třetí kolo MOL Cupu přivede do...

Fotogalerie

Všechny fotografie