Zbrojovka skórovala jen z ofsajdu. Souboj s Baníkem regulérní branku nepřinesl

Zbrojovka skórovala jen z ofsajdu. Souboj s Baníkem regulérní branku nepřinesl

Přes šest tisícovek diváků čekalo na gól marně. Po ospalé první půli z obou stran šla ve druhém poločase Zbrojovka za vítězstvím, gól Zoubeleho však neplatil pro postavení mimo hru a Schusterovu hlavičku vytáhl nad břevno Pavlenka. Oba rivalové si tak v páteční předehrávce body dělí...

Za bouřlivé divácké kulisy vstoupila do utkání aktivněji domácí Zbrojovka. První desetiminutovka se odehrála prakticky jen na polovině Baníku, jeho obránci ale kromě dvou rohů Pavla Zavadila žádnou složitější situaci hasit nemuseli. První šance Brna přišla po chybné rozehrávce hostí, Moukanza ale rozhozené obrany nevyužil a namísto přihrávky na rozběhnutého Zoubeleho situaci vyřešil nepovedenou kličkou.

Hra byla v první půli z obou stran opatrná, hrálo se především ve středu pole, a zajímavé situace přicházely pouze po individuálních chybách. Velmi podobná příležitost využít přečíslení jako Moukanzovi se před koncem úvodního dějství naskytla Jugasovi, ten již Zoubelemu balón přihrál, ovšem i tuto šanci Brna zmařila nepřesnost. Zbrojovka se tak v půli skoupé na šance zbytečně připravila o dvě dobré možnosti k zakončení. Vůbec první střelecký pokus Brna si ještě před poločasovým hvizdem připsal Zavadil, míč z jeho nohy ale bránu přeletěl.

Druhá půle přinesla od svého úvodu o něco otevřenější fotbal, přičemž aktivněji začala opět domácí Zbrojovka. Moukanza chytrým pasem vysunul do vápna Zavadila, ale ten již míč na dobře postavené spoluhráče přes obránce Baníku procedit nedokázal. Podobně dopadl i Moukanza, jehož přihrávku na Sýkoru zastavil ve skluzu Frydrych a zachránil Baník od pohromy.

Když konečně na několikátý pokus zafungovala spolupráce Moukanza - Zoubele, dokázal druhý jmenovaný rozvlnit síť, ovšem radost Zbrojovky brzy zchladil praporek ve zdvižené ruce pomezního. Tlak Brna sílil a další šanci, pro změnu Schusterovi, připravil opět aktivní Moukanza. Schusterova hlavička tentokrát dala vyniknout Pavlenkovi, který reflexivním zákrokem zabránil jisté brance. Trojici velkých šancí v krátkém časovém sledu uzavřel David Pašek, který po individuálním průniku po pravé straně zkoušel obstřelit Pavlenku, jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil.

V poslední desetiminutovce si domácí ještě dokázali vypracovat zakončení. Střídající Vávra vybídl k pokusu Keresteše, tomu ale míč nesedl a skončil mimo bránu. Ani aktivnější hra domácích ve druhé půli neznamenala branku a vzhledem k průběhu znamená bezgólová remíza spíše dva ztracené body pro domácí.

Měli jsme na to, abychom urvali tři body, litoval po Baníku Schuster
07.03.2015 | Martin Lísal

Měli jsme na to, abychom urvali tři body, litoval po...

B r n o - Aleš Schuster je jedním z hráčů, jejichž návrat do sestavy přináší Zbrojovce body. Proti...
Magnet jara je tu - do Brna míří ostravský Baník
06.03.2015 | Jakub Sabol, Martin Lísal

Magnet jara je tu - do Brna míří ostravský Baník

B r n o - Po výhře v Českých Budějovicích čeká Zbrojovku pořádná výzva. Přivítá totiž tým, který -...
Chtěli jsme se divákům za návštěvu odvděčit gólem, litoval neproměněných šancí Pašek
06.03.2015 | Daniel Král

Chtěli jsme se divákům za návštěvu odvděčit gólem,...

B R N O - Podruhé za sebou odehrál celých devadesát minut, patřil k nejaktivnějším hráčům na...

Fotogalerie

Všechny fotografie